Střet favoritů v extralize: Brno doma dvakrát zdolalo mistra

Podařila se jim alespoň malá odplata. Brněnští korfbalisté se v repríze loňského extraligového finále v sobotu utkali s úřadujícím mistrem z Českých Budějovic a vrátili mu porážku. Brňané doma ovládli oba duely a po dvou kolech zůstávají v nejvyšší soutěži se čtyřmi vítězstvími zatím stoprocentní. Z nedělního dvojutkání ve Znojmě si oba týmy odnesly po dvou bodech. Jak domácí, tak i Prostějov zaznamenali prohru a výhru.

DVOJZÁPAS V BRNĚ

Dva vyrovnané duely, které pokaždé skončily úspěchem domácího celku. Brněnský Korfbal klub porazil České Budějovice 24:17 a 17:13 a po dvou kolech vede s osmi body tabulku. „Obě strany mohly pomýšlet na výhru. Budějky měly dobrý doskok a tím pádem hodně střel, v tom byly nepříjemné. Nakonec jsme však jejich holky docela dobře uhlídaly. Soustředili jsme se na předobranu a to na soupeře platilo,“ pochvalovala si brněnská korfbalistka Vendula Jemelíková.

V prvním klání doplatili Jihočeši na katastrofální vstup do utkání. Poločas prohráli 4:11. „Přijeli jsme do Brna dost pozdě a moc jsme se nerozcvičili. Nemohli jsme se rozpohybovat. Nejel s námi Vlasta Krejčí, což znamenalo velké oslabení. Soupeř měl mnohem větší úspěšnost střelby, v tom byl náš problém. Jsme zklamaní, ale dvě prohry neznamenají žádnou tragédii,“ pravila českobudějovická reprezentační opora Martina Klacková.

České Budějovice, KCC Sokol : Brno, KK  13:17

Poločas: 4:11. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Tomáš Voda. Nejlepší střelci: Bláha Jakub 3, Klacková Martina 3, Hurdálková Gabriela 2, Mensová Anežka 2 - Jonáková Štěpánka 4, Šedý Jan 4.

České Budějovice, KCC Sokol : Brno, KK  17:24

Poločas: 9:9. Rozhodčí: Tomáš Voda, Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Klacková Martina 6, Pešák Petr 6 - Bušík Peter 7, Jonáková Eliška 7, Šedý Jan 4.

DVOJZÁPAS VE ZNOJMĚ

Z minulého kola vyšly naprázdno, nyní si alespoň trochu spravily chuť. Týmy Znojma a Prostějova vytěžily z nedělního vzájemného dvojzápasu po jedné výhře a prohře. Domácí Modří Sloni s Hanáky nejprve padli 14:18, poté však zabrali a brali výhru 15:7. „V prvním utkání jsme pokračovali v hrozné střelecké úspěšnosti z minulého kola. Ve druhém jsme se pak soustředili víc na obranu, což se nakonec vyplatilo. Zase jsme sice dali málo košů, ale soupeře jsme ubránili. Čekal jsem vyrovnanou partii, což se potvrdilo. Hrál se pěkný korfbal. Měli jsme jen čtyři holky, takže ve druhém utkání už na nich bylo znát vyčerpání,“ podotkl domácí ostrostřelec Ivan Žák.

Prostějov se ve druhém střetnutí střelecky doslova trápil. Sedm košů za čtyřicet minut je zoufale málo. „Ve druhém zápase jsme měli horší pohyb, hůř jsme se uvolňovali. Z toho pramenila špatná střelba. Nevím proč to tak bylo, nikomu do hlavy nevidím. Možná jsme se po první výhře uspokojili. Chtěli jsme čtyři body, ale bereme i dva, hra z naší strany nebyla špatná. Trochu to na palubovce jiskřilo. Oba týmy nebyly spokojené s výroky rozhodčích. Pískaly dvě holky a podle mě to místy úplně nezvládaly,“ povídal prostějovský hráč Jan Tichý.

Modří Sloni YMCA Znojmo : Prostějov, SK RG  14:18

Poločas: 6:7. Rozhodčí: Zuzana Maňáková, Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Žák Ivan 5, Podzemský Jiří 3, Zábojová Klára 2 - Galíček Petr 3, Vyroubal Alexandr 3, ter Veer Natasja 3.

Modří Sloni YMCA Znojmo : Prostějov, SK RG  15:7

Poločas: 6:4. Rozhodčí: Denisa Kolářová, Zuzana Maňáková. Nejlepší střelci: Podzemský Jiří 7,

Ferkovičová Tereza 2, Zábojová Klára 2 - Havlová Renata 3, Tichý Jan 2.

1.            Brno, KK                                             4             4             0             0             76:53     8

2.            České Budějovice, KCC Sokol              4             2             0             2             68:76     4

3.            Prostějov, SK RG                                4             1             0             3             60:67     2

4.            Modří Sloni YMCA Znojmo                   4             1             0             3             52:60     2