Dohrávky starších žáků: Kutná Hora si pohlídala všechny body, Brno opět selhalo

V sobotu pokračovala nejvyšší korfbalová soutěž žáků třemi dohrávkami druhého kola a jednou prvního. V Náchodě potvrdila papírové předpoklady v tabulce druhá Kutná Hora, která si poradila 16:7 s domácími a s obtížemi porazila 16:14 i brněnský Korfbal klub. Náchodští hráči si spravili chuť, když přehráli 11:6 a 17:10 Brno, které tak stále čeká na první letošní výhru v soutěži.

Úvodní duel rozhodla už první desetiminutovka, kdy šel Náchod do vedení 4:0. Hra se pak vyrovnala, ale na obrat už Brno nemělo. O mnoho větší šance měli Jihomoravané v druhém měření sil. V něm nad Náchodem vedli v poločase 8:6, jenže druhé dějství prohráli o sedm košů a první dvoubodový úspěch jim tak proklouzl opět mezi prsty. „Brno na nás umí zahrát, což potvrdilo. Druhá půlka naštěstí vyzněla pro nás,“ ulevila si náchodská trenérka Jaroslava Pavlovičová. „Pro nás šlo už o třetí duel a po dlouhé cestě se už možná projevila i únava. Hlavně nám však přestaly padat střely a Náchod dával i nemožné,“ usmál se brněnský stratég Peter Bušík.

Brňané sahali po výhře i proti favoritovi z Kutné Hory, velkou část zápasu dokonce vedli, ale nakonec padli o dva koše. „Do zápasu jsme vstoupili nervózně a trochu zbrkle. Když jsme se uklidnili, tak už jsem neměl o osud utkání obavy. Naše hra se zlepšuje, přesto máme ještě na čem pracovat. Zbývají poslední tři kola, tak chci do sestavy víc zapojit mladší žáky,“ plánoval kutnohorský kouč Jiří Šuhaj. „Na Kutnou Horu umíme zahrát, což jsme dokázali i teď. Soupeř je však zkušenější a výhru si pohlídal. Já bohužel postrádal Sáru Sahatciu a všechny holky jsou ještě mladší žákyně,“ dodal Bušík.

SK Plhov Náchod U16 : Brno, KK U16 11:6

Poločas: 6:2. Rozhodčí: Denisa Kolářová, Gabriela Hurdálková. Nejlepší střelci: Netolický Ondřej 3, Nováková Michaela 3, Šrůtová Lucie 2 - Lorenz Adam 3, Ježková Karolína 2, Kohl Jiří 1.

SK Plhov Náchod U16 : Kutná Hora, SK Respo U16  7:16

Poločas: 4:7. Rozhodčí: Gabriela Hurdálková, Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Netolický Martin 2, Šrůtová Lucie 2 - Literová Anna 5, Šuhajová Lucie 4, Šťastný Jakub 4.

Brno, KK U16 : Kutná Hora, SK Respo U16  14:16

Poločas: 7:7. Rozhodčí: Gabriela Hurdálková, Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Lorenz Adam 5, Kohl Jiří 3, Čarvaš Dominik 3 - Literová Anna 5, Šuhajová Lucie 5, Šťastný Jakub 4.

Brno, KK U16 : SK Plhov Náchod U16  10:17 (1. kolo)

Poločas: 8:6. Rozhodčí: Denisa Kolářová, Gabriela Hurdálková. Nejlepší střelci: Lorenz Adam 4, Čarvaš Dominik 2 - Moc Jiří 4, Netolický Ondřej 3, Nováková Klára 3.

1.           Prostějov, SK RG U16                                  14          13          0             1             168:94                 26

2.           Kutná Hora, SK Respo U 16                        14          11          1             2             179:129                23

3.           SK Plhov Náchod U16                                 14          5             1             8             120:137               11

4.           České Budějovice, KCC Sokol U16             12          3             2             7             89:123                 8

5.           Brno, KK Nový Lískovec U16                       12          3             1             8             94:130                 7

6.           Brno, KK U16                                                12          0             3             9             88:125                 3