Okénko do Korfballeague – 12.kolo

Po dvanáctém kole nejkvalitnější soutěže světa zůstává na čele tým TOP Sassenheim, který zůstává jediným neporaženým týmem v letošním ročníku. Druhým týmem tabulky je i nadále PKC Papendrecht, který je však po finále Europa Cupu v jistém útlumu – v posledních dvou kolech si připsal dvě porážky a jeho náskok na třetí Fortunu je již pouze jednobodový, což slibuje do poslední třetiny základní části velmi zajímavý průběh.

OVVO – Dalto  22:25
Tým Dalto vybojoval povinné vítězství a udržel po dvou třetinách soutěže čtvrté místo zaručující postup do play-off, ale jeho náskok před pátým týmem je stále pouze jednobodový a v příštím kole jede Dalto do Papendrechtu, kde je čeká ve 13.kole nelehký boj proti obhájci titulu. V prvním poločase tohoto zápasu si hosté udržovali mírný náskok a do šaten odcházeli spokojenější za stavu 10:12 a v podobném duchu začali i na začátku druhého poločasu. Domácí se však nevzdali a dokázali po deseti minutách srovnat na 16:16 a dokonce se dostat i do vedení 19:18 po proměněné penaltě z rukou Henka Fokkera. Následující čtyři koše vstřelili hráči Dalta a další zvrat ve skóre již nepřipustili.

Fortuna – Blauw Wit 16:15
Důležitost zápasu se projevila na výsledném skóre, kdy obrany obou týmů dominovaly a oběma týmům se stalo, že během jednoho poločasu zaznamenaly pouze 5 košů (hosté v prvním a domácí v druhém poločase).  Domácí tým vstoupil do zápasu výtečně a v 17.minutě vedli 9:4 a držel na uzdě nejlepšího střelce soutěže Geralda van Dijka (v tomto zápase skóroval pouze třikrát, což je jeho nejhorší střelecký výkon v letošním ročníku) a do poločasu odcházel za nadějného vedení 11:5. Ve druhém poločase přišel pro domácí výpadek a během prvních 9 minut nedokázali proměnit žádnou šanci a hosté šňůrou sedmi košů zvrátili výsledek na 11:12. Domácí zareagovali třemi trefami a opět se ujali vedení a ve vypjatém závěru, kdy žlutou kartu na protesty proti rozhodčímu Marco van der Luchtovi dostala nejvyšší hráčka na hřišti Mirjam Maltha (198cm), nejtěsnější výhru nakonec udrželi.

LDODK – Nic  26:22.
V souboji týmů ze dna tabulky potvrdil roli favorita domácí LDODK, vedený zejména dvěma ostrostřelci (Andreé a Erwin Zwartovi nastříleli celkem 16 košů) a hnaný za povinným vítězstvím více než tisícovkou platících diváků. V tomto derby týmů ze severní části Nizozemska byli domácí jednoznačně lepší a dokázali tím odpoutat od předposledního místa v tabulce, v poločase vedli o 5 košů 14:9 a během druhé půle si vypracovali až šestikošový náskok a závěr zápasu si v klidu pohlídali, ač nakonec dovolili týmu Nic. snížit na přijatelný rozdíl.

TOP - DVO   23:18
TOP vedl téměř po celý zápas a zaslouženě získal oba body za vítězství a navýšil tak své vedení v tabulce již na tři body. V poločase vedli domácí 11:8 a postupně, ve své vyprodané hale v Sassenheimu, vedení zvýšili až na 20:14 a bez problémů zvítězili. Nejlepším střelcem zápasu byl nizozemský reprezentant a aktuálně jeden z nejkomplexnějších a nejlepších hráčů světa Mick Snel, který zaznamenal 6 košů a dokázal i ubránit excelentního střelce DVO Jose Rosebooma (tak jako dnešním průvodním snímku), kterému dovolil pouze tři úspěšné zásahy.

KZ - PKC  26:22
PKC prohrálo druhý zápas v řadě, což se nestalo již velmi dlouho. V nádherném zápase plném krásných soubojů v podání současných hvězd světového korfbalu proti sobě nastoupili třeba Rick Voorneveld a Laurens Leeuwenhoek či Marjolijn Kroon a Suzanne Struik. Domácí vedli v poločase 15:12 a udržovali si stále náskok 2-3 košů, ale tři minuty před koncem zápasu snížil Richard Kunst (nejlepší střelec zápasu s 8 koši) na rozdíl jediného koše 22:21, na což domácí dokázali velmi rychle odpovědět a třemi koši rozhodli, protože na zvrat stavu 25:21 již neměli obhájci titulu dostatek času.