První semifinále dorostenecké extraligy ovládl jasně Vosíme.cz Korfbal Prostějov

První semifinálové střetnutí v České dorostenecké korfbalové extralize ovládl jasně domácí tým Prostějova, který si pod vedením charizmatickeho trenéra Šnévajse už v první půli vytvořil dostatečný náskok a do druhého dějství se vstupovalo za stavu 16:2. Druhý poločas se za rozhodnutého stavu vyvíjel odlišně a ostravské družstvo pod trenérskou taktovkou Michaela Háka sehrálo výrazně důstojnější roli, když výsledek druhé půle 6:6 dává šanci pomýšlet na možné zdramatizování série hrané na dvě vítězství, a to příští týden na domácí ostravské palubovce.
Nejlepšími střelci prvního utkání semifinálové série byly dámy,  když v domácím dresu excelovaly Janáková a Křížková, které zaznamenaly 6 a 5 košů a v koblovském dresu byla střelkyní utkání Mamulová, která vstřelila 4 koše.

Vosíme.cz Korfbal Prostějov - KK TJ Sokol Koblov   22:8  (poločas 16:2)  stav série 1:0
Koše: Janáková 6, Křížková 5, Poslušný 3, Jankovič 2, Koudelná 2, Vajdečková 2, Lisický 1, Valenta 1 - Mamulová 4, Hák 3, Sakalíková 1