Víte, že... Extraliga má před sebou poslední kolo základní části

Nejvyšší česká korfbalová soutěž Česká korfbalová extraliga má před sebou poslední kolo základní části, které nabídne divákům dva duely. O pořadí v tabulce je již rozhodnuto, a tak se dají očekávat otevřená utkání, v nichž si trenéři budou moci vyzkoušet před play-off širší sestavy.

Na palubovce v Českých Budějovicích se v sobotu od 15:30 představí MS YMCA Znojmo a domácí KCC Sokol České Budějovice budou chtít svým divákům a fanouškům vynahradit zpackanou sezónu a připravit se na baráž o udržení v nejvyšší soutěži, která bude prvním kolem rozehrána již 20.dubna.

Druhý zápas se odehraje ve večerních hodinách v brněnských Maloměřicích, kde se od 18:15 uskuteční poslední utkání základní části mezi již jistým vítězem základní části KK Brno a jeho jediným letošním přemožitelem, kterým je Vosíme.cz Korfbal Prostějov. Jedinou porážku v extraligové sezóně zaznamenal KK Brno právě v této hale 8. prosince 2023, když podlehl Hanákům poměrem 15:19 a nejlepší střelkyní byla ve žlutém prostějovském dresu s pěti koši brněnská rodačka a odchovankyně sousedního brněnského klubu KK Nový Lískovec Brno Nela Kubů, která je ve střelecké tabulce mezi ženami na čtvrtém místě s minimálním odstupem na druhou pozici.

Právě souboj o pořadí v tabulce střelců bude dalším lákadlem sobotního posledního kola, i když se zdá býti zřejmé, že mezi muži udrží náskok Petr Pešák a mezi ženami Jitka Pavlíčková. Zajímavé bude ale soupeření o další pořadí a hlavně souboj o absolutního Krále střelců, kde má českobudějovický kapitán Pešák tříkošový náskok před znojemskou Jitkou Pavlíčkovou.

Průběžné pořadí tabulky střelců:

1.

Petr Pešák