Soustředění U19 před turnajem Korfbal Challenge v Rotterdamu

Reprezentace do 19 let využila prodloužený víkend k prvnímu společnému soustředění v Kutné Hoře. Cílem soustředění bylo seznámení se jak v kolektivu a korfbalově, tak i seznámení se s herním systémem, který pro následující sezónu sestavil hlavní trenér David Konečný společně se svým realizačním týmem

Mládež se sjela již v pátek ráno a začala soustředění společným meetingem na téma organizace sezóny, cíle a teorie požadovaného herního systému. Poté čekal 23 mladých nadějí první trénink, kde si v praxi vyzkoušeli základní herní principy probírané na meetingu. Po oběde následoval trénink druhý, kde se k nově natrénovaným situacím postupně přidávaly další, složitější. Také proběhl miniturnaj korfbalu dvojic. Po večeři se všichni reprezentanti přesunuli vlakem do nedalekého Kolína, kde jsou ubytováni.

Sobota, nejnabitější den soustředění, začala jak jinak než snídaní a brzkým přesunem zpět do haly Klimeška, kde na lvíčata, v 9:30, čekal druhý meeting, na kterém si na videích prohlédli a prostudovali herní situace, které by měli být vzorem pro letošní výběr. Po meetingu přišel první sobotní trénink, který přinesl opět opakování a přidávání dalších herních prvků, jako je například výběh z doskoku. Po obědě, dalším video meetingu a regenerační pauze, kdy měli svěřenci trenéra Konečného možnost sledovat tréninkové jednotky jejich nejmladších kolegů z U15, přišel v pořadí už čtvrtý trénink víkendu, na kterém si hráči měli možnost vyzkoušet si vše to se naučili a viděli na videu ve hře. Jako skvělé zpestření měli po večeři hráči možnost si vyslechnout přednášku týmového lékaře Jakuba Novotného, na téma protažení, kompenzace a posilování jako prevence zranění. Poté je čekal už jen přesun do Kolína.

V neděli ráno, po posledním přejezdu, čekal lvíčata trénink na téma zahájení útoku. Po obědě na posledním meetingu tohoto víkendu oznámil trenér Konečný nominaci do Rotterdamu a další plán přípravy na jaře. Po meetingu následoval poslední trénink, který byl pouze hrací.

Do Rotterdamu pojedou: Buriánková, Janáková, Křížková, Pařilová, Pavlíčková, Štěpánová, Vojnová, Hák, Holík, Křupal, Malina, Mazour, Němeček, Theissig

Soustředění se zúčastnili:

• Doriana Stella Benešová