Víte, že... zítra začne K4 MČR v žákovských kategoriích

Již zítra se ve Sportovním centru Klimeška v Kutné hoře uskuteční mimořádná korfbalová událost, do které se zapojí více než dvě stovky korfbalové mládeže. Mistrovství České republiky 2021 v žákovských kategoriích ve čtyřkovém korfbalu proběhne současně ve dvou halách, ve kterých bude k dispozici celkem šest hracích ploch a bude odehráno více než sedm desítek korfbalových zápasů.

Korfbal4 je jedinou disciplínou a jediným šampionátem, který nebyl zcela zrušen z důvodu pandemických opatření, když se jej podařilo odehrát i minulém roce během druhé zářijové soboty. V loňském roce se z vítězství radovalo v kategorii minižáků a mladších žáků KK Brno, starší žáky ovládl SK RG Prostějov a dorost, který byl letos spojen do společného turnaje s kategorií dospělých, vyhrálo družstvo MS YMCA Znojmo.

Stejně jako v loňském roce se i letos uskuteční v rámci tohoto turnaje školení pro nováčky a začínající rozhodčí, které za Komisi rozhodčích ČKS povede Pavel Minarčík.