Představovačka extraligových týmů: Modří Sloni Znojmo

S pozicí týmu druhého sledu se jen tak nechtějí smířit. Znojemští korfbalisté poslední extraligový titul získali před osmi lety a i letos rozhodně nepatří mezi žhavé favority na vítězství. Modří Sloni jsou většinou pasováni do role celku, který lehce zaostává za favority posledních let z Brna a Českých Budějovic. „Takhle to nevidím. Chceme být vysoko a nevidím důvod, proč to tak nemůže být,“ říká stěžejní postava týmu a zároveň kouč Jiří Podzemský před startem nového ročníku nejvyšší korfbalové soutěže.

Zahájí Znojmo extraligu s nějakou novinkou v kádru?

Nic nového se u nás přes léto neudálo. Nikdo neodešel, ani nepřišel. Snad možná stojí za zmínku to, že by nám občas měl vypomoct mladý Honza Toufar, který nastupuje za rezervu v první lize a za dorost. Dohodli jsme se, že letos by měl něco odehrát i s prvním týmem. Stále čekáme na návrat Hany Simonedisové, která je pořád na mateřské dovolené.

Letos byla neobvykle dlouhá letní pauza. Vyhovuje vám to?

Všem se zdálo, že začátek sezony je hrozně daleko a najednou je tady. Ani jsme pořádně nestihli natrénovat nějaké taktické věci.

Jak intenzivně jste trénovali?

Začali jsme se připravovat od srpna, jenže v omezeném počtu. Vždy se sešlo tak pět lidí. Nyní máme trénink třikrát týdně, ale pořádně se sejdeme až v pátek večer, kdy se do Znojma vrátí i studenti. Ostatní dny trénuje také tak polovina týmu. Na start sezony jsme ale už nažhavení.

Znojmo nedávno ovládlo Český pohár ve čtyřkách. Co vám to napovědělo?

Nic extra, i když jsem si třeba myslel, že na tom budeme o poznání hůř fyzicky. Čtyřkový korfbal je náročný a docela jsme to zvládli. Herně nám však turnaj moc nenapověděl. Třeba České Budějovice dovezly tým bez extraligových kluků a i ostatní týmy nebyly zdaleka kompletní. Ve finále jsme však přehráli Prostějov, který nastoupil v silné sestavě. To nás potěšilo.

Za jasné favority extraligy jsou považované celky Brna a Českých Budějovic. Souhlasíte?

Ne, my chceme být určitě také vysoko a nevidím důvod, proč bychom s těmito týmy nemohli hrát vyrovnaně. Hodně napoví hned první kolo. Jsem rád, že ho hrajeme proti Brnu. V mládežnických reprezentacích vedu hodně tamních hráčů a vím, jak pilně trénují. Jsou skvěle připravení. Vzájemné střetnutí nám hodně ukáže, jak na tom letos jsme.

Oproti loňsku se změnil hrací systém. Místo zápasu rezerv se ve stejný den uskuteční druhý ostrý duel se stejným soupeřem. Zamlouvá se vám změna?

Osobně vůbec ne. Už jen z toho důvodu, že nejsem už nejmladší a dva zápasy po sobě jsou náročné. Podle mě to však postrádá logiku, v žádném jiném sportu nevím, že se hraje podobným způsobem. Druhá střetnutí už nebudou asi na sto procent, všichni toho budou mít dost. Týmy většinou nemají tolik korfbalistů, aby mohli vystřídat třeba kompletní čtveřici. Když jde někdo z diváků na zápas, tak tohle nepochopí. Je těžké nějaké fandy do haly vůbec dostat a udržet je i na druhé utkání je takřka nemožné. Moc se mi to nelíbí.