České Budějovice s mistrem odpadly ve druhé polovině

Oba týmy si prožily malé déjà vu z minulého kola. Korfbaloví mistři z Brna v něm totiž Znojmo zlomili až ve druhém poločase a České Budějovice ztratily duel s Prostějovem také až ve druhém dějství. Sobotní vzájemný duel Korfbal klubu a Jihočechů se po vyrovnaném poločase rozhodoval také až ve druhé dvacetiminutovce a dopadlo to stejně jako před týdnem. Sokol odpadl a Brňané slavili výhru 17:12. „Minulý i poslední nezdar mají stejný jmenovatel. Je to tragická úspěšnost střelby. Když to v rozhodujících chvílích nejde, zkoušíte už nezažité věci a to je špatně. Dost pak mrzí, když vám zápas takhle protéká mezi prsty. Navíc je škoda, že jsme prohráli navzdory dobré obraně. Dostat od Brna sedmnáct košů totiž není vůbec špatné,“ přemítal českobudějovický kouč Ivo Kracík.

Dvojnásobní šampioni z Brna udrželi auru neporazitelnosti, jednou a naposledy se sklonili v půlce září se Znojmem. „Popravdě moc nevím, čím to, že se nám nedaří první půlky zápasů. Vždy se trochu hledáme, pak to lehce protočíme a soupeři odskočíme. Neřekl bych, že jde o lepší fyzičku, spíš je to v hlavách,“ mínil brněnský stratég Jakub Máša.

O tom, že Brno je jasný finalista, se rozhodlo už dříve, bitva o druhou finálovou vstupenku bude v posledních třech kolech ještě na ostří nože. Nejlépe je na tom zatím Znojmo, které drží dvoubodový náskok na své dva pronásledovatele. „Na to, že extraligu tvoří jen čtyři týmy, je to hodně vyrovnané. Bude to velký boj. Veledůležitý okamžik přijde už v příštím zápase za čtrnáct dní se Znojmem, ten musíme vyhrát,“ vyhlásil Kracík.

Brňané se zatím mohou v klidu soustředit na utkání o extraligový trůn, které se uskuteční v Českých Budějovicích. „Vyloženě se na někoho připravovat nemůžeme, ještě není jasný protivník. Pokusíme se udržet neporazitelnost. Slabý soupeř však neexistuje, asi bych však nechtěl narazit v domácím prostředí na Budějky. I když jsme je teď u nich porazili, nehraje se v jejich velké hale moc dobře,“ vyhlížel Máša finálový souboj.

České Budějovice, KCC Sokol : Brno, KK  12:17

Poločas: 7:7. Rozhodčí: Martin Uherka, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Bláha Jakub 3, Pešák Petr 3, Klacková Martina 2, Krejčí Vlastimil 2 - Šedý Jan 4, Škrobová Petra 4, Jonáková Štěpánka 3, Vávra Ivan 3.

1.           Brno, KK                                            9             8             0             1             188:129               16

2.           Modří Sloni Znojmo                           9             4             0             5             137:153               8

3.           České Budějovice, KCC Sokol          9             3             0             6             154:161               6

4.           Prostějov, SK RG                               9             3             0             6             139:175               6