V první lize byly stoprocentní tři týmy

Prostějovské béčko, Šenov a rezerva Českých Budějovic. To jsou týmy, které v neděli v šestém kole druhé nejvyšší korfbalové soutěže posbíraly všechny body. Naopak trochu překvapivě ztratil Kolín, který vybouchl právě se Šenovem. V tabulce se jeho zaváhání sice zatím nějak neprojevilo, když stále drží první místo, Prostějov má však čtyři duely k dobru a letos ještě nepoznal porážku.

MINITURNAJ V NÁCHODĚ

Za výhrou je vždy nasměroval až druhý poločas. Korfbalisté prostějovského béčka jak s Novým Lískovcem, tak s domácím Náchodem hráli v prvním dějství vždy vyrovnanou partii, ve druhém však strhli vítězství na svoji stranu. Brněnský tým přehráli 18:9, Náchod 10:7 a z miniturnaje si odnesli čtyři body. „Trápí nás docela početná marodka a vždy nám chvíli trvalo, než se naše čtyřky sehrály. Zkoušeli jsme i nějaké nové kombinace. Navíc se nám nedařilo tolik střelecky, i když jsme si vypracovali spoustu šancí,“ zdůvodnila prostějovské Kateřina Zelinková horší začátky svého týmu.

Ve zbývajícím utkání, které nabídlo střelecké hody, si podle předpokladů domácí poradili 20:14 s Novým Lískovcem. „Premiéru si v našem dresu odbyla posila z Kolína Radka Čermáková a hned se prosadila,“ podotkla domácí trenérka Jaroslava Pavlovičová.

SK Plhov Náchod : Brno, KK Nový Lískovec  20:14

Poločas: 14:7. Rozhodčí: Peter Bušík, Petr Báder. Nejlepší střelci: Kolářová Denisa 4, Čermáková Radka 4, Šmíd Filip 4 - Cupáková Markéta 5, Drábek Jaroslav 3, Drábek Miroslav 2, Pohanka Josef 2.

Prostějov, SK RG B : Brno, KK Nový Lískovec  18:9

Poločas: 6:5. Rozhodčí: Petr Báder, Peter Bušík. Nejlepší střelci: Zelinková Kateřina 4, Lužný Martin 3, Tichý Jan 3 - Cupáková Markéta 4, Drábková Aneta 2.

SK Plhov Náchod : Prostějov, SK RG B  7:10

Poločas: 5:6. Rozhodčí: Petr Báder, Peter Bušík. Nejlepší střelci: Hurdálková Gabriela 3 - Lužný Martin 3, Ambrosová Nikola 2, Tichý Jan 2.

MINITURNAJ V HAVÍŘOVĚ

Domácí se dobře vyspali, favorit naopak zklamal. Šenov si v domácím prostředí poradil v infarktovém závěru 15:14 s béčkem brněnského korfbal klubu a poté i překvapivě 17:14 s Kolínem a připsal si třetí a čtvrtou výhru v sezoně. „Sedlo nám to i přesto, že jsme měli problém s holkama. Jedna nastoupila po dvou letech, další hrála první zápas v kariéře. S Brnem jsme měli většinu času náskok, ke konci nás však stáhlo. Konec jsem pak strašně prožívala, soupeř totiž nedal pár vteřin před koncem penaltu. S Kolínem už jsme byli v laufu a soupeři se naopak moc nedařilo,“ líčila šenovská Kristýna Holubčíková.

Korfbal klubu tak zbyly oči pro pláč. Po úvodní těsné prohře s domácími je totiž 18:14 přehrál i Kolín, ačkoli v poločase Jihomoravané drželi vyrovnané skóre 8:8. „Oproti prvnímu zápasu jsme zlepšili útok, částečně i střelbu a neustále jsme se tahali o vedení. Poločas byl nadějný, jenže druhá půle opět sklouzla ke střeleckému zmaru a soupeř už si vedení pohlídal,“ smutnil brněnský Ondřej Fridrich.

Šenov, KC - ZŠ : Brno, KK B  15:14

Poločas: 6:7. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Rusňak Martin 4, Měsícová Tereza 3 - Dvořáková Adéla 3, Jonáková Štěpánka 3, Weissová Martina 3.

Brno, KK B : Kolín, VKC 14:18

Poločas: 8:8. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Skála Martin 6, Fridrich Ondřej 3, Weissová Martina 3 - Milichovský Zdeněk 5, Novotný Jakub 4, Hasnédl Marek 3, Kozák Michal 3.

Šenov, KC - ZŠ : Kolín, VKC  17:14

Poločas: 7:6. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Holubčíková Kristýna 3, Rusňak Martin 3,  Škrob Daniel 3, Škrobová Tereza 3 - Milichovský Zdeněk 5, Martínek Tomáš 3, Hasnédl Marek 2, Kukurová Vítová Monika 2.

DVOJZÁPAS V SEZIMOVĚ ÚSTÍ

Jihočeské derby přineslo dva očekávané výsledky. Českobudějovická rezerva si v mrazivé hale s domácím Táborem poradila 17:12 a 22:13 a soupeři odskočila v tabulce. Selhání hostů se však příliš nedalo čekat, nastoupili totiž téměř v extraligové sestavě. „Bohužel nám chyběli nějací mladí kluci, takže muselo nastoupit áčko. Aspoň se po dlouhé době opět ukázala Verča Bínová a herní pauza na ní nebyla vůbec znát. Šlo i poklidné výhry,“ sdělil českobudějovický Ondřej Čierný.

Táborští proti silnějšímu protivníkovi neměli moc šancí a v obou duelech ztráceli hned od začátku. „Mrzí nás, že na takový zápas přijede z osmdesáti procent extraligová sestava. To je však spíš otázka na svaz, zda když hráči nastupují v extralize, tak by se neměli objevovat o soutěž níž. Třeba Kolín to vyřešil tak, že hraje jen první ligu. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme si aspoň zahráli. Soupeř má však víc natrénováno a je sehranější. Co si České Budějovice vypracovali, to dali. Nám hrozně dlouho trvalo, než jsme se dopracovali ke koši. Nad ztrátou nezoufáme, ještě hrajeme s Prostějovem i Brnem a stát se může cokoli,“ pravil táborský David Šteger.

Tábor, KC SPŠS : České Budějovice, KCC Sokol B  12:17

Poločas: 6:10. Rozhodčí: Tomáš Voda. Nejlepší střelci: Horáková Pavla 4, Ambrož Jan 2, Ambrož Ondřej 2, Šteger David 2 - Pešák Petr 5, Bínová Veronika 4.

České Budějovice, KCC Sokol B : Tábor, KC SPŠS  22:13

Poločas: 13:8. Rozhodčí: Tomáš Voda. Nejlepší střelci: Klacková Martina 6, Kracík Ivo 3, Mensová Miloslava 3, Pešák Petr 3 - Ambrož Jan 2, Ambrož Ondřej 2, Horáková Pavla 2, Valeš Daniel 2, Šteger David 2.

1.           Kolín, VKC                                        12          10          0             2             225:162              20

2.           Prostějov, SK RG B                           8             8             0             0             125:79              16

3.           České Budějovice, KCC Sokol B      8             6             0             2             153:102             12

4.           Tábor, KC SPŠS                               8             4             0             4             133:117              8

5.           Brno, KK B                                        8             4             0             4             133:121              8

6.           Šenov, KC - ZŠ                                 10          4             0             6             119:135               8

7.           SK Plhov Náchod                             10          1             0             9             92:160                 2

8.           Brno, KK Nový Lískovec                   12          1             0             11          137:241                2