Náchodští dorostenci uzmuli první výhru, Nový Lískovec si musí počkat

Už mohou být klidnější. Korfbalisté Náchoda v nejvyšší dorostenecké soutěži už nemají v kolonce letošních výher nulu. Ve čtvrtém kole si v Brně poradili 16:11 s domácím Novým Lískovcem a berou první dva body do tabulky. Domácí pak stáli taktéž blízko prvního letošního úspěchu. Po dramatu s Šenovem však padli 13:14.

Dramatický duel, kterému nechyběly vyhrocené okamžiky. Nový Lískovec nečekaně houževnatě vzdoroval Šenovu a prohrál jen o koš. „Celý zápas jsme se se soupeřem přetahovali. Odehráli jsme nejvyrovnanější zápas sezony. Děcka dřely na maximum a musím je pochválit. Škoda, že to tam na konci nepadlo nám, ale soupeři. Příště ho však porazíme,“ vyhlásil kouč Nového Lískovce Jakub Pernica.

V utkání se i jiskřilo, hostující hráčky si za protesty k rozhodčímu vysloužily dvě žluté karty. „Zápas se nám moc nepovedl a moc to nefungovalo i uvnitř týmu, hádali jsme se. Rozhodčí pak soupeři písknul asi osm penalt a my už pak nevěděli za co. Snažili jsme se to tak sudímu říct,“ vysvětlila šenovská opora Kristýna Holubčíková. „Nový Lískovec nás však překvapil, nečekali jsme, že bude klást takový odpor,“ dodala. „Chování některých soupeřových hráček mě zklamalo a mrzí mě, nebylo v duchu korfbalového fair-play, na který jsem zvyklý,“ komentoval Pernica ožehavé okamžiky.

Jeho svěřenci pak v dalším klání předvedli solidní výkon, i s Náchodem však padli, tentokrát o pět zásahů. „Někteří naši hráči zápas předem vzdali a odevzdali, zvlášť jedna čtyřka. To je škoda, protože jsme podle mého názoru na soupeře měli. Celkově to však v neděli od nás nebylo zlé, hodně nám pomohl návrat Aleše Tolara, takže opět máme čtyři kluky,“ těšilo Pernicu.

Brno, KK Nový Lískovec U19 : Šenov, KC - ZŠ U19  13:14

Poločas: 8:7. Rozhodčí: Petr Báder. ŽK: 9. Vernarská, 38. K. Holubčíková (obě Šenov). Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 8, Drábková Aneta 3, Facek Adam 1, Leznar Adam 1 - Holubčíková Kristýna 6, Holubčík Jakub 2, Vernarská Vendula 2.

Brno, KK Nový Lískovec U19 : SK Plhov Náchod U19  11:16

Poločas: 6:9. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 5, Leznar Adam 3, Drábková Aneta 1, Smetana Lukáš 1 - Štěpánová Pavlína 6, Hurdálková Gabriela 4, Novotný Jakub    3.

V sobotu se měl odehrát miniturnaj tří týmů v Kolíně, z důvodu nedostatku hráčů jak Prostějova, tak Brna, byl však odložený.

1.           Brno, KK U19                                   6             4             1             1             77:58     9

2.           Kolín, VKC U19                                4             4             0             0             53:39     8

3.           Šenov, KC - ZŠ U19                         5             3             1             1             77:53     7

4.           Prostějov, SK RG U19                     4             3             0             1             72:30     6