30 let s korfbalem

6.ledna 1989, se na pražských Lužinách odehrál zápas mezi Tatrou Smíchov a KK Děčín. Dle dostupných informací se jednalo o první oficiální zápas v korfbalu v Československu. Od té doby uplynulo již 30 let. Je nutno uznat, že během této doby český korfbal ve světě mnohé dokázal a v některých oblastech se řadí mezi nejlepší. A kdy jindy, než právě teď, přichází ta správná chvíle zavzpomínat na minulost a veřejně zdokumentovat historii korfbalu, zejména toho českého.

V rámci našeho projektu 30 let s korfbalem, který bude provázet celý rok 2019, se pokusíme zmapovat historii, největší úspěchy ale i osobní vzpomínky aktérů. V celkem 12 dílech se budeme zabývat nejen historií svazu a samotným vznikem korfbalu u nás, ale i klubovými poháry, školním korfbalem, reprezentacemi, činnosti rozhodčí, trenérů, vývojem ligových soutěží a turnajů, i těch již dnes neexistujících.

Máte-li někdo z Vás osobní vzpomínky nebo materiály z historie a budete-li moci doplnit naše poznatky, které na závěr shrneme v elektronické knize, budeme velice rádi.