Na úvod extraligy zvítězilo KK Brno a MS YMCA Znojmo

Prvním kolem byla včera zahájena nejvyšší korfbalová soutěž Česká korfbalová extraliga, která má v ročníku 2023/2024 čtyřčlenné obsazení a týmy se každý s každým v základní části potkají třikrát.

 

Úvodní koš nového ročníku si připsal znojemský Jan Toufar, který otevřel skóre zápasu mezi Prostějovem a Znojmem, ale již v desáté minutě vinou zranění musel ze zápasu odsoupit. I bez něj však hosté ze Znojma vedli v poločasu 5:9, když první půle nenabídla příliš korfbalové krásy a pouhých pět košů ze strany domácích, kteří v minulých letech ukazovali svou sílu zejména na své palubovce Reálného gymnázia, diváky příliš neuspokojilo. I ve druhé půli znojemští hráči pokračovali v soustředěném výkonu a zápas dovedli bez větších problémů do vítězného konce. Nejlepším střelcem utkání a zároveň nejlepším střelcem celého prvního kola se stal sedmnáctiletý René Křupal, který nastoupil do svého prvního extraligového zápasu a jeho debut byl excelentní.

Vosíme.cz Korfbal Prostějov – MS YMCA Znojmo                            14:22 (poločas 5:9)

Koše: Šnajdr 4, Valenta 3, Bartošová 2, Dušek 2, Janáková 2, Buriánek 1 – Křupal 6, Podzemský 5, Žák 4, Nguyen 3, Pavlíčková 3, Toufar 1

 

Druhé utkání kola nabídlo reprízu loňského finale, když obhájce titulu a nejúspěšnější družstvo české korfbalové historie KCC Sokol České BUdějovice se představilo v brněnských Maloměřicích. Domácí trenér Jakub Máša nasadil do utkání velmi omlazenou sestavu a tento tah se ukázal jako výtečný, když zejména bratři Holíkové zcela eliminovali doskokovou sílu jihočeského družstva a navíc ještě zaznamenali společně více košů než celé českobudějovické družstvo. Během první půle si domácí vypracovali devítikošový náskok 14:5 a díky střelecké bídě Jihočechů svůj náskok postupně navyšovali. Konec zápasu se nesl již zcela v exhibičním duchu a domácí si mohli užít cenné vítězství a posun do čela extraligové tabulky.   

KK Brno – KCC Sokol České Budějovice                                                21:8 (poločas 14:5)

Koše: Holík V. 5, Holík L. 4, Jemelíková 3, Čarvašová 3, Bušík 2, Sahatciu 2, Herbstová 1, Theissig 1 – Pešák 4, Kortus 2, Procházková 2 


Komentáře

komentáře Disqus