Mistrovský titul v Lize mladších žáků vybojoval SK Plhov Náchod

Poslední mistrovský titul halové sezóny 2022/2023 vybojoval korfbalový klub SK Plhov Náchod, který bez porážky zvládl finálový turnaj Ligy mladších žáků Českého korfbalového svazu.

SK Plhov Náchod byl vybrán jako pořadatel posledního letošního finálového dne a dokázal uspořádat skvělý turnaj v hale Gymnázia Trutnov, kde poslední zápas turnaje i předávání medailí sledovalo zaplněné hlediště. Před posledním zápasem turnaj byla ve hře o prvenství dokonce tři družstva, ale ve svých rukou to měli hlavně hráči domácího Náchoda, kteří v čele se svým kapitánem a nejlepším střelcem finálového turnaje Lukášem Šrajbrem, nenechali nic náhodě a vyhráli i poslední souboj mezi vítěznými družstvy čtvrtfinálových skupin nad SK RESPO Kutná Hora poměrem 14:10…a mohli slavit mistrovský titul před druhým KK Brno a bronzovým SK RESPO Kutná Hora.

Konečné pořadí finálového turnaje:

1. SK Plhov Náchod                3z.          6b.         33:22
  2. KK Brno                               3z.          4b.         34:20
  3. SK RESPO Kutná Hora       3z.          2b.         25:31
  4. SK RG Prostějov                 3z.          0b.         19:38

Nejlepší střelci finálového turnaje:

1. Lukáš Šrajbr                       14košů
  2. Eliška Činovcová                12košů