Korfbalová extraliga pokračovala zápasy 5.kola

Včera měla nejvyšší soutěž Česká korfbalová extraliga na programu dva zápasy a k vidění byly velmi zajímavé momenty. V rámci zápasu KCC Sokol České Budějovice vs. SK Plhov Náchod mohli diváci sledovat skvělé střelecké představení bývalé reprezentační opory Jakuba Bláhy, který zaznamenal 10 košů při svém prvním startu v této sezóně a stal druhým českobudějovickým střelcem, který v tomto ročníku dokázal v jednom zápase vstřelit 10 košů, když před ním to dokázal Rostislav Kortus na konci října proti Prostějovu. Jinak však zápas nejúspěšnějšího českého klubu proti aktuálně poslednímu týmu tabulky mnoho vzruchu nepřinesl a domácí družstvo s přehledem dokráčelo k vysokému vítězství.

Druhý zápas mezi domácím KK Brno a obhájcem titulu SK RG Prostějov byl výrazně vyrovnanější a zaplněné hlediště v brněnských Bohunicích sledovalo skvělý souboj aktuálně nejlepších týmů tabulky v přímém souboji o první místo. Dle předpokladů se jednalo o střelecký souboj brněnských žen a prostějovských mužů, který vyzněl výrazně lépe pro něžnější pohlaví poměrem 16:10. První poločas duelu nabídl urputnou a vyrovnanou bitvu s mnoha zahozenými šancemi a po první půli vedlo domácí družstvo těsně 8:7. Do druhé půle vstoupilo výrazně lépe prostějovské družstvo, které si dokázalo vypracovat náskok dvou košů 8:10, ale tento náskok hosté velmi rychle ztratili. Domácí svěřenci trenéra Máši trpělivě pracovali na přípravě útoku se zakončením dámské poloviny družstva a tato taktika jim vycházela maximálně. Ve spojení s nízkou úspěšností střelby SK RG Prostějov si domácí zajistili do posledních minut čtyřkošový náskok, který již s přehledem dokázali udržet a zaslouženě drží první místo v neúplné tabulce.

KCC Sokol České Budějovice – SK Plhov Náchod                26:18     (poločas 17:11)

Koše: Bláha 10, Kortus 5, Pešák 4, Šmíd D. 3, Klacková 2, Berná 1, Nejedlá 1 – Štěpánová P. 5, Drábková 4, Nováková 4, Šmíd F. 2, Moc 1, Šmejkal 1, Štěpánová J. 1

Rozhodčí: Vávra, Pazourek

KK Brno – SK RG Prostějov                                                       20:16     (poločas 8:7)

Koše: Sahatciu 5, Zieglerová 4, Bušík 3, Čarvašová 3, Jemelíková 2, Skálová 2, Skála 1 – Galíček 6, Faltýnková 3, Šnajdr 2, Buriánek 1, Dušek 1, Kubů 1, Křížková 1, Lešanská 1

Rozhodčí: Voda, Filip