Okénko do Korfballeague – 3.kolo

Třetí kolo nizozemské nejvyšší soutěže přineslo reprízu finále minulé sezóny mezi Fortunou a PKC, jež jsou opravdovými klubovými korfbalovými giganty.

Po excelentním úvodu utkání, kdy domácí rychle vedli 5:2 a následně 9:3, to vypadalo na jasný průběh a výhru PKC Papendrecht, čemuž nasvědčoval i poločasový výsledek 13:8 ve prospěch PKC. I na začátku půle druhé pokračoval podobný obraz hry a PKC získalo opět šestikošový náskok 15:9 po proměněné penaltě z rukou Sanne van der Werff. Zbytek druhého dějství pak byl ve znamení střeleckého trápení PKC a postupného snižování náskoku ze strany Fortuny, která snížila díky Celeste Split na 17:15. Poslední slovo v zápase pak měl nejlepší střelec soutěže Nik van der Steen, který proměnil dvě střely z dálky a stanovil konečné skóre 17:17.

Ostatní zápasy nabídly vysoké rozdíly v skóre a tři poražená družstva dokázala nastřílet pouhých 13 košů, což za 2*25 minut čistého hracího času není dobrou vizitkou jejich útočných aktivit.

Na čele tabulky tak zůstávají tři neporažená družstva, když PKC a DVO mají po pěti bodech a Fortuna pak body čtyři, a to za jedno vítězství a dvě remízy.