Extraliga má nového lídra - KK Brno

Nejúspěšnější tým posledních let KK Brno se po odehraném extraligovém kole dostal do čela tabulky nejvyšší české soutěže – České korfbalové extraligy.

Ve šlágru kola totiž KK Brno na své palubovce dokázalo přehrát ve výborném zápase KCC Sokol České Budějovice 28:22. Jednalo se o zápas velmi solidní úrovně, v němž dominoval hlavně útok, v poločasové přestávce byl stav 10:10 a utkání bylo až do stavu 21:21 naprosto vyrovnané. Od tohoto okamžiku však hosté dokázali skórovat pouze jedinkrát a nejlepší českobudějovický střelec Krejčí vyfasoval červenou kartu, zatímco domácí přidali ještě sedm košů a po zásluze slavili vítězství a posun do čela extraligové tabulky.

KK Brno – KCC Sokol České Budějovice                  28:22     (poločas 10:10)

Koše: Bušík 8, Skála 5, Sahatciu 5, Zieglerová 4, Skálová 3, Jemelíková 2, Krajč 1 – Krejčí 5, Kozlová 4, Pešák 4, Kortus 3, Šmíd 2, Klacková 2, Sočková 1, Procházková 1

Ve druhém utkání kola přivítal druhý jihomoravský tým MS YMCA Znojmo východočeský SK Plhov Náchod v přímém souboji o to, komu zůstane na kontě nula bodů a poslední místo v tabulce, neboť obě družstva měla nulové konto před vzájemným zápasem. Domácí bez vykartovaného Veselého neměli tak velkou výškovou převahu a zápas byl po celou dobu vyrovnaný, když Náchod držely ve hře hlavně ženy, které dokázaly nastřílet celkem 11 košů oproti 5 košům ze znojemské dámské poloviny družstva. Na úspěch to však nestačilo a prvního vítězství v sezóně se tak mohlo darovat domácí družstvo MS YMCA Znojmo po vítězství 22:19.

MS YMCA Znojmo – SK Plhov Náchod                   22:19     (poločas 13:11)

Koše: Podzemský 5, Žák 4, Toufar J. 4, Toufar T. 4, Pavlíčková 2, Kočková 2, Simonidesová 1 – Nováková 4, Štěpánová P. 4, Drábková 3, Šimek 3, Martinec 3, Šmíd 1, Šmejkal 1

Tabulka ČKE:

1. KK Brno                                                          4z.          6b.         91:72
  2. KCC Sokol České Budějovice                        3z.          4b.         72:56
  3. MS YMCA Znojmo                                          2z.          2b.         41:42
  4. SK RG Prostějov                                             2z.          2b.         33:45
  5. SK Plhov Náchod                                            3z.          0b.         45:67