Prostějov postupuje do semifinále Ligy mistrů

SK RG Prostějov dokázal v posledním zápase v základní skupině porazit již jasného vítěze této skupiny SG Pegasus a zajistil si postup do odpoledního semifinále. Prostějovské družstvo vstoupilo do rozhodujícího utkání excelentně a ve své nejlepší čtvrtině dosavadního průběhu turnaje dokázalo vstřelit 7 košů, zaslouženě vedlo 7:2 a položilo tak základ k úspěšnému zakončení základní skupiny. Do konce poločasu udrželi domácí stále nadějné vedení nad favorizovaným soupeřem, když během poločasových soutěží pro diváky svítilo na světelné tabuli lichotivých 10:4. Ve druhé půli sice opět trápila svěřence trenéra Uherky střelecká produktivita, ale maximálním nasazením v obraně dokázal SK RG Prostějov dovést zápas do vítězného konce a mohl slavit po vítězství 11:8.

Další zápas ve skupině následně rozhodl o tom, že hanácké družstvo sktutčně vybojovalo druhé místo ve skupině a v semifinále se dnes od 16.00 utká s druhým německým družstvem TuS Schildgen, který o skóre vyhrál základní skupinu A.

SK RG Prostějov – SG Pegasus                   11:8       (poločas 10:4)

Koše: Šnajdr 4, Zikmundová 2, Lešanská 2, Valenta 2, Buriánek 1