KK Brno skončil na KCL R1 na místě druhém a do další fáze nepostupuje

Korfbal Klub Brno dokázal projít úskalími prvního kola Korfball Champions League až do finále a pouze jediné vítězství jej dělilo od postupu do kola druhého. To se však brněnskému družstvu nepodařilo a po nepovedeném výkonu tak KK Brno skončil na prvním nepostupovém místě, tedy na stříbrné pozici.

Finále KCL R1 group B: KK Brno – Tornadoes          6:16       (poločas 4:10)

Brněnskému družstvu poslední zápas turnaje vůbec nevyšel a utrpělo nepříjemný debakl v podobě desetikošové prohry. Od začátku zápasu si anglické družstvo udržovalo náskok a z brněnského družstva se v první půli dokázaly do žluté obroučky trefit jen ženy, když Jemelíková, Sahtciu, Zieglerová a Bušíková si připsaly po jednom koši a poločasový výsledek 4:10 nevypadal nadějně. V druhé půli se však brněnská střelecká nemohoucnost ještě prohloubila a družstvo KK Brno přidalo pouhé dva koše a na obrat tak myslet nemohlo. Do druhého kola KCL tak postupuje anglické družstvo Tornadoes a z druhé kvalifikační skupiny hrané v Portugalsku si postup vybojoval německý TuS Schildgen.

Koše: Sahatciu 2, Jemelíková 1, Skála 1, Zieglerová 1, Bušíková 1