SUPERLIGA 2022 - semifinálový den

Poprvé ve své historii od roku 2019, kdy se odehral první ročník Superligy, zavítal superligový korfbal do Ostravy, kde se koná finálový víkend aktuálního ročníku. Sobota patřila semifinálovým zápasům, když nejprve se utkala družstva ve skupině o 5.-8.místo. V prvním zápase dne nejprve domácí Cypísci nestačili na mladý maďarský výběr, kterému v utkání plném nepřesností podlehli rozdílem jediného koše 13:14, když pět košů Tamary Belluszové bylo nakonec nejlepším střeleckým výkonem celého semifinálového dne. Druhé utkání spodní skupiny přineslo jasné vítězství znojemského družstva Restart, které výrazně porazilo družstvo Bláznivá střela kapitána Martina Uherky poměrem 22:7, když v poločasové přestávce vedlo 11:1. Je tedy známo,  že v boji o konečné 5.místo se zítra střetnou v 11.30 Restart a Barátok a ještě předtím se od 10.00 v utkání o konečné 7.místo potkají Cypísci a Bláznivá střela.

Semifinálová střetnutí ve skupině o 1.-4.místo přinesla též jeden vyrovnaný a jeden jasný souboj, když nejprve obhájce loňského vítězství Infinity jasně zdolal Na BrKo 22:10, když se v první půli trápili střelci na obou stranách a favorit vedl pouze 6:2. Poslední zápas dne byl bezpochyby tím nejkvalitnějším, když Faze Clan hrál vyrovnané utkání s Collalloc teamem.  Poločasový stav 6:6 napovídá, že se jednalo o urputnou bitvu, která byla vyrovnaná ještě i na začátku poslední čtvrtiny. Družstvo Faze Clan nakonec využilo své zkušenosti a zejména díky střelecké potenci zkušeného veterána Vlastimila Krejčího, jež zaznamenal 4 koše, nakonec vyhrálo 15:12 a zítra se od 14.30 utká s Infinity o prvenství v Superlize 2022, zatímco Collalloc a Na BrKo obstarání zápas o konečné třetí místo, který bude rozehrán od 13.00.