Historické okénko – ČKS řádným členem IKF v roce 1993

Na konci července roku 1993, tedy před více než 29 lety, se Český korfbalový svaz stal řádným členem Mezinárodní korfbalové federace IKF. Dva tehdejší členové VV ČKS Rudolf Mišurec a Jiří Kremla společně s Generálním sekretářem Jiřím Veselským (všichni tři jsou čestní členové Síně slávy ČKS) podnikli služební cestu do Nizozemska, kde se jejich náplní bylo mnoho aktivit. Jednali s představiteli KNKV Oost v čele s Wies Welmersovou a účastnili se mezinárodního turnaje, kde se představila i česká reprezentace. Dále absolvovali v Národním sportovním centru v Papendalu dvoudenní seminář na téma Management ve sportu a v Haagu měli možnost vidět korfbalový turnaj na Světových hrách 1993.

Hlavní náplní však byla účast na Valné hromadě IKF, kde byl Český korfbalový svaz schválen jako řádný člen IKF, a to jednohlasně a bez jakýchkoliv připomínek. ČKS byl přijat ve zkrácené čekací lhůtě a „přeskočil“ např. Polsko a čeští zástupci si mohli užít potlesk všech delegátů a následné gratulace v zemi kolébky korfbalu.