Okénko do Korfballeague – 8.kolo

Osmé kolo nejvyšší nizozemské soutěže se podařilo odehrát opět téměř kompletně, když odložen byl jediný ze šesti duelů. Aktuálně tak zbývá dohrát jedno utkání skupiny A mezi KZ a Blauw Wit a jeden duel skupiny B, a to DVO – TOP.

Skupina A má po osmém kole již jistotu, že jejím vítězem bude Fortuna Delft, která soutěží prochází bez jediného zaváhání s famózním celkovým skóre 220:147. I zápas osmého kola byl pro Fortunu jasný a vyřídila KCC poměrem 28:19. Překvapení se zrodilo ve druhém zápase, když Dalto dokázalo získat první body v tomto ročníku po vydřené výhře 27:26 nad favorizovaným LDODK a vrátilo se tak do boje alespoň o předposlední příčku ve skupině.

• Blauw Wit - KZ                  odloženo na 1.února

Ve skupině B stále pokračuje přetahovaná mezi PKC a DVO, z nichž vzejde vítěz této skupiny a patrně rozhodne vzájemné utkání těchto špičkových družstev, které je na programu již tuto sobotu. DVO sehrál vyrovnaný zápas proti zelenožlutému týmu z Wormeru, když hosté v poločase vedli 11:14 a v průběhu druhé půle i o čtyři koše 13:17, ale pak přišlo šňůra pěti domácích košů. Ještě 8 minut před koncem byl stav vyrovnaný 20:20, ale pak přišel drtivý závěr domácího DVO a střelecký rekord nejlepšího střelce soutěže Gertjana Meerkerka, který jako první zaznamenal 13 košů v zápase Korfballeague.