Historické okénko – Mistrovství světa U23 1998

Na podzim roku 1998, tedy před třiadvaceti lety, se v Nizozemsku konalo Mistrovství světa hráčů do 23 let, kde byl český reprezentační tým veden trenérem Radkem Honzíčkem za asistence Martina Vaculíka. Česká reprezentační třiadvacítka odjížděla na turnaj s medailovými ambicemi a do bojů o cenné kovy se i dokázala probojovat.

V základní skupině sice nejprve prohrála se silným Taiwanem 17:23, ale následně porazila jasně Maďarsko 20:12 a Německo 21:16. Druhé místo ve skupině zaručovalo postup do čtvrtfinále, kde na naše reprezentanty čekal tradiční soupeř z Pyrenejského poloostrova – Portugalsko, kterého čeští korfbalisté porazili 16:15, a to v hale PKC Papendrecht, kde se část zápasů tohoto šampionátu konala. Semifinálová střetnutí a zápasy o konečné umístění se pak již odehrály v Eindhovenu, kde Česká republika v semifinále neměla šanci proti NIzozemsku a po výsledku 10:36 nastoupila k boji o bronz opět proti Taiwanu, jež podlehl v semifinále Belgii. Česká reprezentace sehrála lepší zápas než v prvním utkání turnaje, ještě v sedmnácté minutě držela těsné vedení 4:3, ale do druhé půle vstupovala za nepříznivého stavu 6:8. Hned na začátku druhé půle ještě naši snížili na rozdíl jediného koše, ale následně asijský tým postupně navyšoval vedení, zvítězil 18:23 a na Čechy zbyla pomyslná medaile bramborová.