Zajímavosti k vystoupení národního týmu na Mistrovství Evropy

• Celkem reprezentace České republiky odehrála na halových evropských šampionátech 43 zápasů se statistikou 21 výher, 3 remízy (2 vyhrané GG a jeden prohraný) a 19 porážek.
  • První zápas v historii sehráli naši reprezentanti s Nizozemskem v roce 1998 a zatím poslední proti Katalánsku o dvacet let později v roce 2018.
  • Během historie ME, které v halové podobě začalo v roce 1998 v portugalském Estorilu, se čeští reprezentanti potkali celkem s 12 protivníky a nastříleli celkem 730 košů, když do statistik se zapsalo celkem 48 střelců (20žen a 28mužů).
  • Nejlepším střelcem je Vlastimil Krejčí se 62 koši a mezi ženami vévodí statistikám Martina Klacková se 47 koši.
  • Nejvíce košů v jednom zápase si připsal Tomáš Sládek, když proti Turecku v roce 2010 nastřílel magickou desítku.
  • Všech sedmi evropských mistrovství se zúčastnil aktivně jedině Lukáš Filip, když v roce 1998 byl hráčem, v roce 2002 asistentem trenéra Jana Königsmarka a na následujících pěti šampionátech jako rozhodčí, což je zcela unikátní v celoevropském měřítku.