Soustředění U17 ve Zruči nad Sázavou

Tento víkend se ve Zruči nad Sázavou, ve stejné hale jako se minulý týden konal Světový pohár U21 2021, uskutečnilo přípravné soustředění výběru talentované mládeže České republiky ve věkové kategorii do 17 let.

Celkem se na tomto soustředění představilo 23 hráčů, kteří absolvovali více než deset tréninkových hodin. Do výběru pod vedením hlavního trenéra Lukáše Filipa dostali tentokráte pozvánku hráčky a hráči z šesti klubů, kde největší zastoupení měl KK Brno, jež reprezentovalo 8 zástupů a KK Sokol Koblov pak 6 zástupců.

Hlavní náplní tréninkových jednotek bylo zaměření na uvolnění hráčů jeden na jednoho, důraz na kvalitu přípravné fáze a finálních nahrávek, které by měly vést vyšší úspěšnosti při zakončení útoků. Realizační tým tak reagoval na zjištění získaná při účasti v Superlize 2021, jež byla cennou herní zkušeností na začátku nového cyklu, který vyvrcholí v červnu 2022 a účastí na Světovém poháru U17 2022 v Nizozemsku.