Druhý zápas českých juniorů skončil debaklem

Ve druhém zápase Světového poháru U21 2021 se česká reprezentace postavila nejlepšímu družstvu a úřadujícím světovým šampiónům z Nizozemska a rozdíl na hřišti byl enormní. Již po prvním poločasu svítil na ukazateli skóre výrazný rozdíl, když po šestnácti odehraných minutách to bylo 2:19 a nizozemští korfbalisté excelovali a předváděli publiku nádherný korfbal. Téměř každý útok dokázali hráči z kolébky korfbalu proměnit a koš vstřelili během prvního poločasu každých 51 vteřin.

V poločasové přestávce dorazili do zručské haly dopingoví komisaři, kteří během poločasové přestávkyvylosovali z každého družstva tři hráče, jež se museli podrobit odběru dopingových vzorků.

Po pauze pokračovala nizozemská exhibice a čeští reprezentanti byli  odsouzeni do role statistů, když zápas skončil výsledkem 5:37.