Historické okénko – Síň slávy ČKS má již 14 let

Síň slávy Českého korfbalového svazu, do níž byl v sobotu slavnostně uveden jeden ze zakladatelů prostějovského korfbalu Jiří Kremla, existuje již 14 let. Prvním členem Síně slávy se stal první předseda Českého korfbalového svazu a faktický zakladatel korfbalového hnutí v Čechách Rudolf Mišurec, kterému se dostalo této pocty při Mistrovství světa 2007, jež se konalo v Brně. Současně s ním byl při stejné příležitosti uveden do Síně slávy i nizozemský Adri Swan Zwaanswijk, který po skončení aktivní kariéry založil neziskovou organizaci Swan Fund, jež podporoval celosvětový rozvoj korfbalu a významně též přispíval na rozvoj korfbalu v Čechách.

Dalšími členy Síně slávy se stali v roce 2019 Hans Vroegh, manželé Welmersovi, Jiří Veselský a Karel Verschoor, jež byli uvedeni při Mistrovství Evropy U21 2019, které se konalo v Prostějově. V roce 2020 pak mezi tyto významné osobnosti vstoupila In memoriam i ikonická znojemská trenérka Lenka Dančová.