Semifinálový den Superligy 2021

Sobota 18.9. patřila semifinálovým duelům Superligy 2021, do nichž se během dne zapojilo všech osm družstev. Nejnižší výsledkový rozdíl přinesl hned první zápas, v němž Ostraváci dokázali dotáhnout náskok KKK - během poslední čtvrtiny vyrovnal skóre a ještě necelé čtyři minuty před koncem zápasu se družstvo ze severní Moravy dokonce ujalo vedení 13:12, které však udržet nedokázalo a tým KKK v závěru zápasu čtyřmi koši v řadě vybojoval postup do boje o 5.místo.

V souboji reprezentačních výběrů do 17 let a do 19 let urvali vítězství starší reprezentanti, kteří ukázali vyšší míru zkušeností a v nedělním souboji o 5.místo nastoupí proti KKK, zatímco nejmladší hráče Superligy 2021 čeká boj o konečné sedmé místo.

V semifinále horní poloviny pavouka nabídlo kvalitní zápasy, kde vítězové základních skupin potvrdili své postavení a dokázali postoupit do boje o vítěznou trofej. Oba semifinálové zápasy však nabídly různý průběh, když znojemský Aperol od začátku zápasu dominoval a družstvu Pepegy nedal šanci pomýšlet na úspěch, zatímco družstvo Infinity prohrávalo po první čtvrtině 1:2 s Mančaftem ze štatlu a nemohlo protrhnout střeleckou mizérii, ze které se dostalo až na konci poločasu, když se poprvé dostalo do vedení 6:5 a rozhodující náskok získalo až v průběhu poslední čtvrtiny.

Program finálového dne

10:00     zápas o 7.místo                              Ostraváci            -             Talenti U17

11:30     zápas o 5.místo                              KKK                    -             Talenti U19

13:00     zápas o 3.místo                              Pepegy               -             Mančaft ze štatlu