Historické okénko – září 1993

V historickém okénku se dnes podíváme, co hýbalo korfbalovým děním po prázdninách 1993, tedy před osmadvaceti lety. Jedno z nejstarších dochovaných vydání Korfbalových zpráv ze září 1993 se věnovalo zejména té skutečnosti, že Český korfbalový svaz byl během prázdnin 1993 přijat jako řádný člen Mezinárodní korfbalové federace IKF, a to na Valné hromadě IKF v Haagu dne 23.července 1993. Této historické události se účastnili za tehdejší VV ČKS Rudolf Mišurec a Jiří Kremla za doprovodu sekretáře Jiřího Veselského.

Stejně jako v letošním roce, tak i v roce 1993, se připravovalo juniorská reprezentace České republiky, na účast na juniorském Světovém poháru. Širší nominace českých juniorů pod vedením kolínských trenérů Petra Klepetka a Jana Kӧnigsmarka měla v září 1993 následující složení z celkem 8 klubů, kde největší zastoupení měly samozřejmě tehdejší korfbalové bašty z Kolína a Děčína, které se přetahovaly o pozici nejlepšího klubu České republiky:

• Ježková, Horáková, Honzíček, Kolanda, Racek (všichni TKC Děčín)
  • Hübschmannová, Lamačová, Filip, Gondek, Toman (všichni VKC Kolín)
  • Jurášková, Křenek, Mikšaník, Vaculík (KC Havířov)
  • Herglová, Šenfelder (SK Smíchov)
  • Cihlářová (KC Plzeň), Jeřábková (SK UP Olomouc), Molcerová (KK Třeboň) a Rašovská (KC Brno)