Statistiky finalistů během finálového zápasu a play-off

Statistické údaje play-off tohoto ročníku Korfballeague ukazují, jak se vyvíjela střelecká úspěšnost obou finalistů postupně od čtvrtfinálových zápasů, přes semifinálové až k velkému finále v rotterdamské hale Ahoy. PKC Papendrecht rostl ve svých výkonech a do finále si nechal to nejlepší, když svou střeleckou úspěšnost přiblížil až k 24% a trenér Wim Scholtmeijer tak dokázal střeleckou formu svých svěřenců ideálně načasovat.

I Fortuna dokázala ve finálovém zápase navýšit svou střeleckou úspěšnost na nejvyšší úroveň v play-off, ale v rozhodujícím zápase se nedokázala natolik opřít o svou nejsilnější zbraň (o veleúspěšný doskok a vysoký počet střel). Ve finále sice Fortuna na počet střel zvítězila poměrem 93:92, ale během dosavadního průběhu play-off před finálovým zápasem střílela 126,7 střely na zápas ve čtvrtfinále a 129 střel na zápas v semifinále, což byly výkony, které ji nakonec přinesly postup do největšího zápasu sezóny, ale finálové číslo na úspěch proti nejlepšímu družstvu planety nestačilo.