Obě semifinále jdou za stavu 1:1 do třetích duelů

Obě semifinálové série jsou po včerejších odvetných zápasech vyrovnané a budou v úterý večer tedy rozhodovat třetí zápasy, které definitivně určí, kdo postoupí do velkého a napjatě očekávaného finále, které je na programu v sobotu 17.dubna, a to i na obrazovkách České televize na HbbTv ČT Sport.

Druhé semifinálové duely se vyznačovali taktickými tahy a pečlivými obranami – vždyť k vítězství by v každém střetnutí stačilo pouhých 16 košů, což by v základních skupinách znamenalo výhru v pouze čtyřech utkáních ze šedesáti odehraných zápasů (tedy v pouhých 6,67% odehraných duelů).

Pouze jediný z nejlepších týmů této sezóny se dokázal dostat na metu 20 vstřelených košů, a to PKC Papendrecht. Největší favorit na vítězství dokázal odvrátit hrozbu vyřazení a vyhrál na palubovce TOP Sassenheim poměrem 15:20. V nervózním začátku utkání vedli domácí v desáté minutě 4:1, ale v následujících pěti minutách otočil PKC pěti koši v řadě na 4:6 a v poločase vedl 7:9. Na začátku druhé půle dokázali domácí vyrovnat, když na 10:10 vyrovnával jejich nejlepší hráč Mick Snel, ale bylo v tomto utkání naposledy, kdy byl stav vyrovnaný. PKC v dalším průběhu pomalu navyšoval svůj náskok a zejména díky sedmikošovému představení Jelmera Jonkera si vítězství pohlídal a může s nadějí vyhlížet k úternímu rozhodujícímu duelu na své palubovce.

Ve druhé semifinálové sérii pak mezi KZ a Fortunou padlo košů ještě méně, když po střelecky chudém poločasu, kdy hosté vedli 9:10, přišel ještě hubenější střelecký výkon v poločase druhém. Fortuna dokázala za 25 minut přidat pouhé 4 koše, a to na úspěch stačit nemohlo. KZ dokázal za osm minut druhého poločasu otočit vývoj skóre na 13:10 a Fortunu již do hry nepustil. Fortuna selhala v produktivitě – dokázala vyslat na soupeřův koš celkem 117 střel (KZ pouhých 78), jen nejlepší doskakující hráč celé soutěže Thomas Reijgersberg měl 27 úspěšně doskočených míčů (KZ celkem jen 18), ale na obětavě bránící Koog Zaandijk to tentokráte nestačilo a série se tak k rozhodujícímu zápasu přesune opět na hřiště Fortuny Delft.

TOP vs PKC 15:20 na zápasy 1:1
KZ vs FORTUNA 16:14 na zápasy 1:1