Nešťastná třináctka pro PKC, do finále mají nakročeno TOP a Fortuna

Třináctka nebyla šťastná pro PKC, který poprvé v letošní sezóně nevyhrál až právě ve třináctém zápase. Po deseti výhrách v základní části a po dvou čtvrtfinálových úspěších selhal největší favorit v prvním semifinálovém duelu, když podlehl na své palubovce TOP Sassenheim poměrem 21:22. Jednalo se o skvělý zápas výborných týmů, které se během zápasu několikrát vystřídaly ve vedení. Po prvním poločasu vedlo hostující družstvo TOP 11:13 a hned po začátku druhé půle přidalo další dva koše díky Barbaře Brouwer, nejlepší střelkyně TOP a vedlo 11:15. Následně si hosté udržovali svůj náskok do stavu 14:18. Hned na to přišla výborná pasáž PKC, když se po sobě trefili všichni muži v bílozeleném dresu – Olav van Wijngaarden, Laurens Leeuwenhoek, Jelmer Jonker a Richard Kunst dokázali vyrovnat na 18:18. A to nebylo vše – dokázali ještě vedení zvrátit na svou stranu 19:18 a 20:19. TOP Sassenheim se však nezlomil a závěr zápasu se odehrál podle jeho scénáře, když třemi koši v řadě rozhodl první semifinále.

Ve druhém zápase potvrdila Fortuna Delft úlohu favorita, i když ještě na začátku druhé půle prohrávala s KZ 11:12, ale konec utkání patřil jasně domácím a ti si připsali první vítězství poměrem 18:15. V zápase nepadlo mnoho košů, když ve druhé půli dokonce hosté vstřelili pouhých 5 košů, což na konečný úspěch nemohlo stačit. Do statistik se skvělým počinem zapsala Lieneke Pries z Fortuny, která byla nejlepší střelkyní utkání se sedmi koši (v základní části spíše sváteční střelkyně nastřílela v devíti zápasech 21 košů), když táhla Fortunu zejména v prvním poločasu, kdy zaznamenala 5 košů.

PKC vs TOP 21:22 (na zápasy 0:1)
Fortuna vs KZ 18:15 (na zápasy 1:0)