Školení trenérů II.třídy

Uplynulý víkend patřil školení korfbalových trenérů druhé třídy, které se od pátečního večera konalo v hanácké metropoli v Prostějově. Čtrnáctka úspěšných absolventů náročné teoretické části, která probíhala v jarních měsících na VOŠ České Unie Sportu, absolvovala první praktický víkend pod vedením zkušených lektorů. Páteční program zahájila přednáška předsedy ČKS Daniela Valeše, jež byla věnována problematice orientace ve sportovním prostředí, právnímu základu, pojištění či základům podvědomí o financování sportu. V sobotu a v neděli se v teoretických přednáškách a praktické výuce v hale vystřídala trojice dalších lektorů, když největší díl obstaral nizozemský špičkový trenér Edwin Bouman, který aktuálně působí v roli hlavního trenéra slavného nizozemského klubu DOS´46, jež se chystá na start nejvyšší nizozemské soutěže Korfballeague. Dalšími lektory byli trenéři českého reprezentačního družstva Ivo Kracík a David Konečný, kteří se věnovali statistickému zpracování a analýze korfbalových zápasů a didaktice korfbalového tréninku.

Za necelý měsíc čeká adepty druhý praktický víkend a na závěr studia pak nutné vypracování závěrečné písemné práce na zvolené téma s korfbalovou problematikou.