Korfbalová akademie v Pecce byla zahájena

Exkluzivní projekt Českého korfbalového svazu letošního léta - Korfbalová akademie byla včera zahájena v severovýchodních Čechách v Pecce. Skupina celkem 39 korfbalových žáčků ve věkovém rozmezí 6-15 let se sešla ve sportovním táboře během sobotního odpoledne. První část campu patřila povinným procedurám, které zahrnovaly měření tělesné teploty, kontrolu zdravotní dokumentace všech zúčastněných a samozřejmě detailní poučení všech o zpřísněných hygienických opatřeních, jež aktuálně provází veškeré akce prakticky na celém území České republiky.

Večerní program již patřil sportu, když mladí sportovci byli rozdělení do skupin a čekali je první dovednostní soutěže. Hlavním vedoucím a trenérem korfbalového tábora je reprezentační trenér Ivo Kracík a v roli jeho asistentů působí bývalí či současní reprezentační hráči Petr Šnajdr, Denisa Kolářová, Lukáš Filip či slovenský internacionál Peter Bušík. 

V neděli se již korfbalová mládež plně věnovala sportu, když hlavní náplní byla základní korfbalová technika střelby, nahrávek i pohybu před střelou samotnou a samozřejmě už nechyběly první korfbalové zápasy, které nabídly skvělou podívanou.


Komentáře

komentáře Disqus