Haluz? Slon Podzemský sejmul čtrnácti koši Náchod

O vítězi základní části korfbalové extraligy a dalších třech postupujících do play off už se rozhodlo dřív, i tak mělo nedělní předposlední čtrnácté kolo náboj. I přesto, že Znojmo porazilo Náchod a České Budějovice zdolaly Znojmo, není ještě definitivně jasné semifinálové složení dvojic. Jako velmi pravděpodobná varianta se jeví duel Brna se Znojmem a Prostějova se Českými Budějovicemi. Vše však může zhatit poslední kolo, které se uskuteční v sobotu 7. března. Při shodě okolností mohou mít týmy na druhém až čtvrtém místě stejně bodů i stejné vzájemné zápasy. V tom případě by rozhodovalo skóre ze vzájemných střetnutí.

Útočný duel se střeleckým galapředstavením, který potvrdil dobrou formu Znojma. Tak lze shrnout výhru Modrých Slonů 33:23 nad Náchodem, který už s jistotou věděl, že si v premiérové extraligové sezoně play off nezahraje. V utkání exceloval znojemský hrající trenér Jiří Podzemský, jenž zatížil bodový účet soupeře čtrnácti koši. „Haluz, zrovna mi to padalo,“ zhodnotil s úsměvem svůj výkon. „Těžil jsem z doskoku Kuby Žáka a naše čtyřka vycítila, že se mi daří, takže mě nechala vyniknout. Nemůžeme však být moc spokojení s obranou. Ještě před třemi zápasy bychom s obdrženými třiadvaceti koši prohráli,“ dodal Podzemský.

V Náchodě se hrál zejména v první půli svižný korfbal s mnoha přesnými zásahy. „Super hra od obou týmůPodobnou střeleckou úspěšnost jsem už dlouho nezažil. Čekal jsem, kdy to Znojmu přestane padat, ale to moc nepřišlo. V posledním kole se to Prostějovu budeme snažit znepříjemnit, ale máme problém se sestavou. Budeme ji lepit, vykartovala se Radka Čermáková a další hráči jsou zranění,“ povzdychl si náchodský lodivod Radek Honzíček.

SK Plhov Náchod - Modří Sloni YMCA Znojmo  23:33

Poločas: 16:20. Rozhodčí: Ivan Vávra, Dominika Drábková. ŽK: Čermáková (Náchod). Nejlepší střelci: Hurdálková Tereza 4, Šimek Jan 4 - Podzemský Jiří 14, Toufar ml. Jan 6, Nguyen Patrik 4.

Druhou výhrou nad stejným sokem v krátké době po sobě převážily letošní misku vah na svou stranu. České Budějovice ukončily základní část extraligy výhrou 24:20 nad Prostějovem, se kterým mají letošní bilanci dva jedna. „Dobrý zápas. Mé čtyřce to však moc nešlo. Musím naopak ve druhé půlce týmu pochválit Rosťu Kortuse. Skvěle si to odbránil a přidal i nějaké koše. Ke konci nám tam pak něco napadalo a zaslouženě jsme zvítězili,“ povídal českobudějovický korfbalista Jakub Bláha. „V semifinále pak pro nás bude asi lepší Prostějov. I vzhledem k posledním dvěma výhrám si na něj víc věříme,“ dodal.

Prostějov pokračoval v nevýrazných výkonech. Prohrál tři poslední utkání v řadě, což před play off není povzbuzující zpráva. Aktuálně řeší problémy v zavedené mužské části týmu. „Chyběl Honza Tichý a Petr Šnajdr, kteří jinak nastupují v základu. Vázla nám souhra. Do play off však nastoupíme kompletní, budeme si věřit a vyhrajeme,“ burcoval prostějovský Petr Galíček. „Minule jsme s Budějovicemi selhali v útoku a i nyní to nebylo ono,“ přidala prostějovská opora.

České Budějovice, KCC Sokol - Prostějov, SK RG  24:20

Poločas: 11:10. Rozhodčí: Lukáš Pazourek, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Krejčí Vlastimil 6, Pešák Petr 6, Kortus Rostislav 5 - Galíček Petr 4, Lorencová Nikola 4, Havlová Renata 3.

Tabulka

1. Brno, KK                                                    11           9             0             2             261:196                18

2. Prostějov, SK RG                                        11           6             0             5             247:216                12

3. České Budějovice, KCC Sokol                     12           6             0             6             254:252                12