Podruhé už ne. Znojmo v extralize oplatilo nováčkovi porážku

Foto: Znojemsko/Libor Duchoň

Jako jeden ze dvou týmů darovalo Náchodu body, podruhé už mu však Znojmo takovou radost nedopřálo. V dohrávce čtvrtého kola korfbalové extraligy oplatili Modří Sloni Náchodu porážku zkraje ledna a po bleskovém nástupu zvítězili hladce 26:17. „Rozhodně jsme nešli do zápasu svázaní z toho, že jsme minule s Náchodem prohráli. Ihned zpočátku jsme se chytali . V obraně jsme šli trochu dopředu a chodili soupeři do nahrávek, v útoku nás na jedné straně držel doskok Kuby Žáka a na druhé rychlost Patrika Nguyena a Honzy Toufara,“ zmínil znojemský korfbalista Ivan Žák hlavní aspekty úspěchu svého celku.

Náchod v nedělním utkání v Pardubicích postrádal jednu z opor Denisu Kolářovou, která má pravděpodobně přetrhané vazy v koleni z minulého zápasu, navíc se mu od začátku nedařilo držet tempo s hbitými Jihomoravany. „Nevím, proč se nám tak nedařilo. Od začátku jsme měli sklopené hlavy. Jaký rozdíl oproti minulému zápasu se stejným sokem. V něm jsme byli o mnoho víc nabuzení. Teď mi chyběla týmovost. Utekl nám začátek a i když jsme druhý poločas zremizovali, už nebyla moc šance utkání zvrátit,“ hlesla náchodská korfbalistka Pavlína Štěpánová, jež se se sedmi koši stala nejlepší střelkyní svého celku.

Znojmo zaznamenalo třetí výhru v sezoně a v tabulce se odpoutalo právě od Náchody, který nechalo na posledním místě. „Konečně jsme letos byli vcelku všichni fit. Před tím nám vždy někdo chyběl a sestavu jsme dávali těžko dohromady. Nyní jsme měli jednoho kluka na střídání a holky dokonce dvě. To je na naše poměry nadstandardní,“ poznamenal Žák.

Extraliga pokračuje následující víkend, kdy je v sobotu na programu druhý zápas čtvrtého kola, v neděli pak přijdou na řadu dvě utkání třináctého kola.

SK Plhov Náchod - Modří Sloni YMCA Znojmo  17:26

Poločas: 7:16. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Štěpánová Pavlína 4, Hurdálková Gabriela 3, Šimek Jan 3 - Nguyen Patrik 6, Podzemský Jiří 4, Žák Jakub 4.

Tabulka:

1.            Brno, KK                                        10           8             0             2             239:184                16

2.            Prostějov, SK RG                            9             6             0             3             209:172                12

3.            České Budějovice, KCC Sokol         9             4             0             5             192:187                8

4.            Modří Sloni YMCA Znojmo              9             3             0             6             176:203                6

5.            SK Plhov Náchod                           9             2             0             7             161:231                4