4. kolo ČKE (dohrávka)

V neděli v 10:30 v hale University Pardubice má nejvyšší česká korfbalová soutěž na programu dohrávku zápasu z konce minulého roku, kdy několik zranění znemožnilo znojemskému družstvu na tento zápas vycestovat. Zápas bude extrémně důležitý v boji o postup do play-off, kam se velmi pravděpodobně dokáže z této dvojice probojovat pouze jedno družstvo.

Obě družstva – SK Plhov Náchod a MS YMCA Znojmo mají aktuálně stejný počet bodů, když v tabulce jsou na čtvrtém a pátém místě se čtyřmi body. Napínavost souboji přidává i ta skutečnost, že minulé měření sil skončilo rozdílem jediného koše, když náchodští korfbalisté dokázali zvítězit na znojemské palubovce 21:22, když náchodská trojice Šmíd, Kolářová, Nováková zaznamenala 16 košů a vystřílela Náchodu cennou výhru. Komplikací pro náchodské družstvo je opakované zranění kolena Denisy Kolářové, která je s dvaceti koši nejlepší střelkyní východočeského družstva a není jisté, zda bude schopna v neděli nastoupit. Naopak znojemský tým se již může spolehnout na návrat hrajícího trenéra a bývalého reprezentanta Jiřího Podzemského do sestavy, který po návratu na palubovky zaznamenal ve dvou zápasech 10 košů.