11. a 12. kolo Extraligy

Nejvyšší česká korfbalová soutěž má na nadcházející víkend naplánovaná 4 střetnutí, která již mohou mnohé napovědět k postavení a šancím na playoff.

Sobotní program zahájí ve 14:30 v prostějovské hale Reálného Gymnázia zápas domácího SK RG Prostějov proti MS YMCA Znojmo, kde favoritem zápasu budou domácí Hanáci, kteří na domácí palubovce jen zřídka body rozdávají a budou se snažit udržet neporazitelnost, kterou zatím v kalendářním roce 2020 v extralize drží.

Druhý sobotní zápas nabídne reprízu loňského finále a v Českých Budějovicích od 15:50 se setkají dvě družstva, která reprezentovala Českou republiku v evropských pohárových soutěžích a v obou případech to dopadlo neslavně. Souboj těchto týmů však v posledních letech má vždy co nabídnout. Domácí KCC Sokol České Budějovice se bude snažit ve třetím vzájemném duelu aktuální sezóny získat první body, když oba předchozí duely skončily celkem výrazně ve prospěch KK Brno, a to poměrem 24:14 a 23:15.

Neděle 2.2. přinese dopolední střetnutí domácího SK Náchod Plhov s obhájcem mistrovského titulu KCC Sokol České Budějovice, které se bude konat od 10:30 v Pardubicích. Náchodští v roce 2020 zatím drží aktivní bilanci 2 vítězství a 1 porážky, ale proti družstvu z jihu Čech ještě nikdy uspět nedokázali.

Nabitý víkendový program extraligový uzavře podvečerní souboj prvních dvou týmů aktuální tabulky extraligy, když v brněnských Maloměřicích od 17:00 přivítá domácí KK Brno soupeře z Prostějova. Poslední měření sil těchto soupeřů přineslo špičkový korfbal před televizními kamerami, nejvyšší počet vstřelených košů v této sezóně v jednom zápase (55 košů), spousty emocí, žlutých karet a vypjatých soubojů. Můžeme se tedy těšit na reprízu a rovněž na to, kdo nakročí k vítězství v základní části.