Podcenění. Dorostenci Náchodu potrestali favorita z Českých Budějovic

Zajímavé výsledky přinesla předehrávka devátého kola  České dorostenecké korfbalové extraligy. V Třeboni si to v miniturnaji rozdaly domácí České Budějovice, Znojmo a Náchod. Do bojů vstupovali jako favorité domácí hráči, jenže miniturnaj měl překvapivé rozuzlení.

V prvním utkání se České Budějovice se Znojmem chvíli oťukávaly a po na koše chudé úvodní čtvrtině, která skončila 1:1, potvrdili domácí korfbalisté postavení v tabulce a postupně začali soupeři odskakovat. Hráči v zelenočerných dresech si tak odnesli očekávanou výhru 17:12.

Druhé klání dne obstaral zápas mezi Znojmem a Náchodem. V něm si Modří Sloni spravili chuť po úvodní prohře a zaznamenali důležitou výhru 19:13. Díky ní opět poskočili na čtvrté místo tabulky, které zaručuje play off. Pátý Slovenský výběr však ztrácí jen bod a má dva duely k dobru.

Všechny předpoklady postavil na hlavu závěrečný zápas. Náchod měl Českým Budějovicím jasně podlehnout, jenže se opět potvrdila krása sportu. Domácí i kvůli jasné výhře z minulého kola nad stejným soupeřem utkání podcenili a postupně upadali do křeče, z níž se po celý zápas už nedostali. Trápili se hlavně ve střelbě a prohráli hubeným výsledkem 7:10.

Rostislav Kortus (hráč, České Budějovice): „Se Znojmem nám zápas vyšel podle představ. První čtvrtina byla z obou stran taková rozehrávací a unavená. Pak už se to rozjelo a nám se dařilo. Náchod jsme podcenili. Co jsme vystřelili, to nepadlo. Sedm košů je opravdu málo. Náchodu duel na rozdíl od nás sedl a my jsme s tím nedokázali nic dělat. My sami i trenér se nás sice zkoušel hecovat, ale už jsme se nechytili. I když to poločase v jednu chvíli vypadalo nadějně, pak to zase zapadlo do stejných kolejí.“

České Budějovice, KCC Sokol U19 - Modří Sloni YMCA Znojmo U19  17:12

Poločas: 7:4. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Kortus Rostislav 6, Kortus Daniel 4, Štěpánek Marek 4 - Toufar ml. Jan 5, Kočková Klára 2, Pavlíčková Jitka 2, Toufar Tomáš 2.

Modří Sloni YMCA Znojmo U19 - SK Plhov Náchod U19  19:13

Poločas: 10:9. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Toufar Tomáš 6, Holíková Tereza 5 - Nováková Michaela 3.

České Budějovice, KCC Sokol U19 - SK Plhov Náchod U19  7:10

Poločas: 3:6. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Kortus Rostislav 3 - Nováková Klárka 4, Martinec Mikuláš 3.

Tabulka:

1. Brno, KK U19                                     12           11           0             1             201:142                22

2. České Budějovice, KCC Sokol U19      14           9             0             5             189:164                18

3. Prostějov, SK RG U19                         12           8             0             4             205:152                16

4. Modří Sloni YMCA Znojmo U19            14           6             1             7             223:222                13

5. Slovenský výběr U19                           12           6             0             6             190:190                12

6. SK Plhov Náchod U19                         14           4             1             9             202:214                9

7. Brno, KK Nový Lískovec U19                12           0             0             12           67:193                   0