Prostějov našel recept na brněnskou obranu a udržel neporazitelnost

Jeden miniturnaj, kde bojovaly celky z vrchu tabulku, ve druhém zase zápolily týmy z druhé poloviny. Tak vypadalo páté kolo Korfbalové ligy starších žáků, které načalo druhou polovinu základní části. Šlágr kola se odehrál v Moravském Krumlově, kde první Prostějov udržel neporazitelnost proti druhému brněnskému áčku a upevnil si místo na čele tabulky. V miniturnaji v Týnci nad Labem potvrdil nejlepší postavení v tabulce Náchod, který si připsal plný počet čtyř bodů za dvě výhry.

MINITURNAJ V MORAVSKÉM KRUMLOVĚ (pořadatel Znojmo)

S papírově nejtěžším sokem si v letošní sezoně poradil i podruhé. Zatímco v prvním kole Prostějov zvítězil nad Brnem A o čtyři koše, tentokrát v Moravském Krumlově v sobotu slavil 14:12. O poločase Jihomoravané ještě vedli, když Hanáky trápili hlavně v obraně. Pokyny prostějovského kouče však zabraly a jeho svěřenci se chvíli před koncem dostali do vedení, které už nepustili.

To, co se povedlo Prostějovu, nezopakovalo proti elitnímu výběru Brna domácí Znojmo. Zatímco v prvním kole Modří Sloni soupeře deklasovali rozdílem několika tříd, tentokrát se museli sklonit po prohře 13:16. Znojmo však do domácího turnaje vstupovalo oslabené a na velké věci nepomýšlelo.

Brněnské béčko v miniturnaji elitní trojky posloužilo tak trochu jako tréninkový sparingpartner. Jak proti Prostějovu, tak i Znojmu nemělo moc šancí na úspěch a zápasy jasně ztratilo.

František Valenta (hráč, Prostějov): „Zápas s Brnem byl vyhecovaný z obou stran. Nám k úspěchu pomohlo i štěstí, ale ukázal se vnitřní síla našeho týmu. V první půlce nás soupeř trápil otevřenou obranou a my si s ní moc nevěděli rady. O přestávce nám však trenér řekl, jak na to a my ho poslechli. Zafungovalo to a zápas jsme otočili. Utkání bylo podobné, jako první měření sil s Brnem v prvním kole, nyní bylo však vítězství o něco těžší. Máme radost, že jsme udrželi neporazitelnost. S brněnským béčkem jsme měli za úkol brzy nastřílet koše, aby šli na plac střídající hráči. To se nám vcelku povedlo.“

Lenka Toufarová (trenérka, Znojmo): „S tím, že s brněnským áčkem prohrajeme, jsme tak trochu počítali dopředu. Několik hráčů odjelo na hory, takže jsme museli shánět jinde. Oslovili jsme i kluka, který už nějaký čas nehraje. Nechtěli jsme však nastoupit v šesti, chtěli jsme to odehrát. Neříkám, že v plné sestavě bychom Brno jistě porazili, ale bylo by to jiné. S béčkem Brna už to bylo o něčem jiném, jsou v něm nezkušení hráči a my si s nimi bez větších obtíží poradili.“

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 - Brno, KK U16 "A"  13:16

Poločas: 7:8. Rozhodčí: Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Toufar Tomáš 5, Kočková Klára 3, Pavlíčková Jitka 3 - Němeček Martin 6, Čarvaš Dominik 4.

Prostějov, SK RG U16 - Brno, KK U16 "B"  18:3

Poločas: 9:1. Rozhodčí: Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Bartošová Vendula 5, Křížková Eliška 3, Valenta František 3 - Fábková Anna 1, Kalášek Vojtěch Kašpar 1, Pařilová Natalie 1.

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 - Brno, KK U16 "B"  19:5

Poločas: 9:3. Rozhodčí: Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Kočková Klára 5, Pavlíčková Jitka 4, Toufar Tomáš 4 - Dostálová Marta 1, Fábková Anna 1, Holík Lukáš 1, Pařilová Natalie 1, Prichzi Vendula 1.

Prostějov, SK RG U16 - Brno, KK U16 "A"  14:12

Poločas: 5:6. Rozhodčí: Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Valenta František 5, Bartošová Vendula 3 - Herbstová Zuzana 4, Holík Vojtěch 3.

MINITURNAJ V TÝNCI NAD LABEM (pořadatel Kolín)

Sice nepatří mezi nejlepší, zápasy si však řádně užily. Týmy ze druhé poloviny tabulky spolu v Týnci nad Sázavou sehrály napínavé duely, ve kterých šlo o body až do závěrečného hvizdu. I když s obtížemi, tak přece jen roli papírového favorita obhájil Náchod, jenž do města na Labi přijel jen se sedmi hráči. Poradil si s domácím Kolínem i těsně s Koblovem a ze zápasů tak vytěžil maximum.

Velké radosti se pak dočkala Kutná Hora, která proti Koblovu vybojovala vítězství 8:7 a dočkala se tak prvních bodů v sezoně. Díky tomu se v tabulce dotáhla právě na svého sobotního soupeře.

Tereza Paďouková (trenérka, Kolín): „Tentokrát šlo o jiné zápasy než s Brnem nebo Prostějovem. V minulém kole jsme třeba i padli 2:46 se Znojmem, to teď nehrozilo. Nastoupili nám podobně silní soupeři a projevilo se, že máme čím dál víc zkušeností. Při výhře s Kutnou Horou byla na naší straně větší korfbalovost. Náchod nastoupil v sedmi a my většinu duelu vedli o koš. Bohužel se nám nedařilo dát další, abychom zvýšili náskok na dva. Soupeř pak vyrovnal a už si to pohlídal. Děti vyrovnané zápasy bavily o poznání víc. Když hodně prohrávají, jsou otrávení a na palubovce jsou schopní se i pohádat.“

SK Plhov Náchod U16 - Kolín, VKC U16  8:6

Poločas: 4:5. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Vanclová Ema 4, Štěpánová Jitka 2 - Holoubková Veronika 2, Vedral Štěpán 2.

Koblov KK Sokol U16 - SK Plhov Náchod U16  9:10

Poločas: 4:6. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Vlček David 6, Hák Tomáš 3 - Štěpánová Jitka 3, Mikušová Barbora 2, Netolický Martin 2, Schmidtová Tereza 2.

Kutná Hora, SK Respo U16 – Koblov KK Sokol U16  8:7

Poločas: 5:4. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Dabrowski Karol 3 - Hák Tomáš 3, Vlček David 3.

Kolín, VKC U16 - Kutná Hora, SK Respo U16  12:8

Poločas: 5:3. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Vedral Štěpán 4, Jiroudková Markéta 3 - Dabrowski Karol 4, Novák Matěj 2.

Tabulka po 5. kole:

1. Prostějov, SK RG U16                             10           10           0             0             186:54                  20

2. Modří Sloni YMCA Znojmo U16                10           8             0             2             269:74                  16

3. Brno, KK U16 "A"                                   10           7             0             3             162:96                  14

4. SK Plhov Náchod U16                             10           6             0             4             108:144                12

5. Kolín, VKC U16                                      10           4             0             6             66:187                  8

6. Brno, KK U16 "B"                                   10           3             0             7             75:139                  6

7. Koblov KK Sokol U16                              10           1             0             9             75:148                  2

8. Kutná Hora, SK Respo U16                     10           1             0             9             62:161                  2