Brno předehrávka první ligy bolela, přesto mu vyšla naplno

Potvrdilo se postavení v tabulce. V předehrávce pátého kola druhé nejvyšší korfbalové soutěže se v Moravském Krumlově dařilo nejvíc rezervě brněnského Korfbal klubu. Papírově měli mít Brňané větší problémy s domácím béčkem Modrých Slonů ze Znojma, kteří na ně před nedělí ztráceli jen bod, paradoxně však sehráli mnohem vyrovnanější utkání s polskou Wroclawí. Polský sok favorita kousal a trápil ho charakteristickou tvrdou hrou. Jihomoravané museli napnout všechny síly, aby vyválčili potřebnou výhru 19:13.

V zápase Znojma s Brnem se ukázalo, že tým z moravské metropole má přece jen širší kádr zkušených hráčů. Znojmo ve stejný den nastoupilo k extraligovému zápasu, a i když by hráči vzhledem k místu konání stihli obě soutěže, Modří Sloni moc extraligových posil nenasadili. Brno předvedlo bleskový nástup, když po první čtvrtině svítilo na tabuli skóre 7:0, náskok už pak s přehledem ještě navyšovalo a dovedlo utkání k výhře 21:9.

Zajímavý zápas se na závěr odehrál mezi Znojmem a Wroclawí. Domácí sice ještě v poločase o koš prohrávali, zmobilizovali však všechny síly, drtivým finišem zvítězili 27:20 a připsali si tak alespoň jednu výhru.

Ondřej Fridrich (hráč, Brno): „První zápas se Znojmem nám vyšel. Hráli jsme přesně tak, jak jsme potřebovali. Znojmo nepostavilo extraligové hráče a nám se vydařil vstup do utkání. Zato proti Wroclawi jsme se natrápili. Soupeř hraje tvrdě a letos má silnější sestavu. Dlouho jsme se tahali, jednu chvíli jsme už vedli o osm košů, ale hotovo nebylo. Soupeř nás stáhl na čtyři a my se museli snažit ze všech sil. V zápase bylo hodně nepřesností a nás dost bolel. Máme odehráno polovinu zápasů a zatím jsem s hrou i výsledky velmi spokojený. Natož, že máme v týmu hodně čtyřicátníků a i jednoho padesátníka, tak je to slušné. Ambice na finále úplně nemáme, cílíme na první čtyřku.“

Modří Sloni YMCA Znojmo "B" - Brno, KK "B"9:21

Poločas: 3:12. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Jan Paďouk. Nejlepší střelci: Drozd David 3, Křupal Patrik 3, Toufar Jan 2 - Sahatciu Sára 6, Fridrich Ondřej 4, Mášová Marie 4.

Sport Club Defenders Korfball Wrocław - Brno, KK "B"  13:19

Poločas: 5:12. Rozhodčí: Jan Paďouk, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Nowacki Kamil 5, Sobkowiak Paweł 3, Spychała Mateusz 3 - Sahatciu Sára 5, Fridrich Ondřej 4.

Modří Sloni YMCA Znojmo "B" - Sport Club Defenders Korfball Wrocław  27:20

Poločas: 10:11. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Jan Paďouk. Nejlepší střelci: Toufar ml. Jan 9, Nguyen Patrik 6, Toufarová Lenka 4 - Lament Beata 6, Spychała Mateusz 5, Sobkowiak Paweł 4.

Tabulka:

1. Kolín, VKC                                              6             6             0             0             115:69                  12

2. Brno, KK "B"                                           8             5             1             2             141:120                11

3. Prostějov, SK RG "B"                               6             4             1             1             109:72                  9

4. SK Plhov Náchod "B"                               6             4             0             2             111:78                  8

5. Modří Sloni YMCA Znojmo "B"                  8             4             0             4             131:129                8

6. Kutná Hora, SK Respo                             6             2             0             4             81:94                     4

7. Brno, KK Nový Lískovec                           6             2             0             4             52:98                     4

8. Tábor, KC SPŠS                                      6             1             0             5             57:95                     2

9. Wrocław                                                  8             1             0             7             132:174                2