Prvoligový šlágr těsně urval Kolín, první letošní výhry má Nový Lískovec a Wroclaw

Předzvěst finále? Na podobné řeči je ještě brzy, korfbalová první liga má před sebou ještě hodně zápasů. Hit nedělního třetího kola mezi dosud neporaženými týmy Kolína  a Prostějova B nabídl pravé drama. V něm měl nakonec těsně navrch Kolín, ale není všem dnům konec. Další událost kola představuje první letošní výhra Nového Lískovce, jenž zdolal nejtěsnějším rozdílem Znojmo. Divokou přestřelku pak zažili v polské Wroclawi, kde všechny tři týmy vybojovaly dva body, domácí hráči přitom urvali premiérový triumf aktuální sezony.

MINITURNAJ V BRNĚ

Tábor pro výjezd na Moravu nedal kádr do kupy, jeho duely s domácím Novým Lískovcem a Znojmem B tak byly kontumovány. V Brně se tak odehrál pouze jediný duel mezi dvěma regionálními rivaly. Domácí korfbalisté se tentokrát sešli v silné sestavě a to jim přineslo první letošní povzbuzení. Po vyrovnaném průběhu došlo na dramatickou koncovku, v níž se mohlo stát cokoli. Z ní nakonec vyšel líp Nový Lískovec, který zdolal rezervu Znojma 17:16.

Jakub Pernica (hrající trenér, Nový Lískovec): „Hlavní příčinu naší výhry nad Znojmem vidím v tom, že jsme si soupeře nenechali utéct. Také jsme dobře ubránili Patrika Nguyena, na kterého se naše taktika zaměřila. Bylo to napínavé až do konce. Měli jsme možnost soupeři odskočit o dva koše, jenže to se nepovedlo a v konci to kolem našeho koše lítalo. Naštěstí už to tam nespadlo. Výhra je velmi povzbuzující, hodně nám pomohl návrat mojí ženy Markéty.“

Brno, KK Nový Lískovec - Modří Sloni YMCA Znojmo "B" 17:16

Poločas: 7:6. Rozhodčí: Peter Bušík, Lukáš Pazourek. Nejlepší střelci: Kubů Nela 4, Pernicová Markéta 3, Pospíšilová Lenka 3 - Nguyen Patrik 4, Vejtasová Ivana 4, Toufar ml. Jan 3.

Modří Sloni YMCA Znojmo "B" - Tábor, KC SPŠS  7:0 (kontumace)

Brno, KK Nový Lískovec - Tábor, KC SPŠS  7:0 (kontumace)

MINITURNAJ VE WROCLAWI

Hráli v zahraniční, přesto šlo o klasické ligové boje. Náchodské béčko a Kutná Hora si ve třetím kole udělaly výživný výlet do polské Wroclawy, kde má domov klub „obranářů“. O zajímavé věci nebyla na polské půdě nouze, jakoby tamější vzduch každou chvíli svědčil jinému celku.

V prvním utkání totiž bez větších obtíží přehrála domácí hráče Kutná Hora a zdálo se, že se Středočeši ve Wroclawském hotelu dobře vyspali. Jenže z pohody Kutnohorské vyvedlo hned další utkání s náchodskou rezervou. V první půli se sice drželi, ve druhé části však odpadli a Náchod si připsal jasný triumf.

V posledním střetnutí se čekala jasná výhra Náchodu, jenže opak byl pravdou. Český tým sice ještě v poločase vedl o jeden koš, polský sok se však dostal do laufu, duel dokonale otočil a zaznamenal první letošní vítězství.

Daniel Dousek (trenér, Kutná Hora): „Do Wroclawi jsme autem cestovali čtyři a půl hodiny. Samozřejmě je to dlouhá cesta, ale jeli jsme už v sobotu a udělali si z toho výlet. Díky tomu to bylo celkem na pohodu, i když polští řidiči opravdu nezklamali. Ve Wroclawi se řídí úplně jinak než u nás. První utkání s domácími nám vyšlo a soupeři naopak moc ne. S Náchodem výsledek sice vypadá hrozivě, ale docela jsme se drželi. Hlavu si z toho neděláme. Trochu nám ve druhé půli odešla fyzička a z toho pramenila nepřesná rozhodnutí při hře. Poslední zápas mezi Náchodem a Wroclawí už jsme neviděli, ale vůbec jsem nečekal, že takhle dopadne. Sezona se pro nás vyvíjí zatím podle plánu. Máme velmi mladý tým a soupeře, které jsme chtěli porazit, tak jsme porazili. Naopak jsme se drželi i se silnými protivníky.“

Sport Club Defenders Korfball Wrocław - Kutná Hora, SK Respo  12:22

Poločas: 6:13. Rozhodčí: Tomáš Voda, Lukáš Filip. Nejlepší střelci: Spychała Mateusz 7, Fikus Faustyna 2, Sobkowiak Paweł 2 - Mensová Anežka 7, Mensová Miloslava 6.

Kutná Hora, SK Respo - SK Plhov Náchod "B"  6:17

Poločas: 5:6. Rozhodčí: Lukáš Filip, Tomáš Voda. Nejlepší střelci: Mensová Anežka 2, Šťastný Jakub 2 - Kolářová Denisa 4, Nováková Klárka 4, Štěpánová Pavlína 3.

Sport Club Defenders Korfball Wrocław - SK Plhov Náchod "B"  24:17

Poločas: 8:9. Rozhodčí: Tomáš Voda, Lukáš Filip. Nejlepší střelci: Spychała Mateusz 9, Kołodziejczyk Izabela 4 - Rompotl Tomáš 5, Kolářová Denisa 4, Štěpánová Pavlína 3.

MINITURNAJ V PŘELOUČI (pořadatel Kolín)

Souboj Titánů. I tak by se dal nazvat miniturnaj v Přelouči. V tamější hale se totiž utkaly dva vedoucí týmy tabulky Kolín a Prostějov B, které doplnilo taktéž ambiciózní Brno. Hned úvodní klání dne znamenalo vrchol. Kolín sehrál s rezervou Prostějova nervydrásající zápas, ve kterém dominovaly obrany nad útokem. Vždyť dohromady padlo jen 21 košů. Vembloudi proti Hanákům v jednu chvíli prohrávali i o tři koše, jenže nic nevzdali a v závěru duel otočili na 11:10 ve svůj prospěch, když vítěznou trefu zaznamenal Marek Hasnédl.

I následné klání mezi béčkama Brna a Prostějova přineslo otevřený konec. Opět může být smutnější Prostějov. Ten totiž o poločase vedl o čtyři koše, ale ani to mu nestačilo k úspěchu. Brňané se vzepjali k výbornému finiši a utkání dovedli k remíze 18:18.

Mírný oddech přišel až v posledním zápase, který se stal jasnou kořistí Kolínských, kteří s Brnem neměli větší obtíže a o svém triumfu rozhodli už v úvodu, kdy se ujali vedení 8:1.

Zdeněk Milichovský (hráč, Kolín): „Kolín měl velkou marodku, mimo byli hned čtyři kluci. Ozvali se mi tedy, zda vypomůžu. Nemohl jsem klub nechat ve štychu a po dvou letech zase vyběhl na palubovku. Jednalo se však o jednorázovou akci, návrat neplánuju. Je super, že jsme obě utkání zvládli i v takové sestavě, o to jsou body cennější. S Prostějovem samozřejmě šlo o vyhecovaný zápas. My jsme však emoce ukočírovali líp než soupeř a i to nám pomohlo k výhře. S Brnem už to bylo daleko pohodovější. Rozkoukali jsme se v poslepované sestavě a vývoj zápasu kontrolovali.“

Kolín, VKC - Prostějov, SK RG "B"  11:10

Poločas: 4:4. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Martin Uherka. Nejlepší střelci: Dvořák Filip 4, Hasnédl Marek 3, Hasnédl Kryštof 2 - Dušek Martin 4, Ošťádal Vojtěch 4.

Prostějov, SK RG "B" - Brno, KK "B"  18:18

Poločas: 12:8. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Martin Uherka. ŽK: Valenta (Pro). Nejlepší střelci: Dušek Martin 6, Ošťádal Vojtěch 5, Marek Michal 3 - Bušíková Zuzana 8, Fridrich Ondřej 5, Cholava Tomáš 3.

Kolín, VKC - Brno, KK "B"  20:11

Poločas: 10:4. Rozhodčí: Martin Uherka, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Hasnédl Marek 4, Literová Anna 4 - Bušíková Zuzana 3, Fridrich Ondřej 2, Hýžďal Petr 2.

Tabulka po 3. kole:

1. Kolín, VKC                                                  6             6             0             0             115:69   12

2. Prostějov, SK RG "B"                                   6             4             1             1             109:72   9

3. SK Plhov Náchod "B"                                   6             4             0             2             111:78   8

4. Brno, KK "B"                                               6             3             1             2             101:98   7

5. Modří Sloni YMCA Znojmo "B"                      6             3             0             3             95:88     6

6. Kutná Hora, SK Respo                                 6             2             0             4             81:94     4

7. Brno, KK Nový Lískovec                               6             2             0             4             52:98     4

8. Sport Club Defenders Korfball Wrocław          6             1             0             5             99:128   2

9. Tábor, KC SPŠS                                         6             1             0             5             57:95     2