Začátek dorostenecké ligy? Vyrovnanému poli zatím vládne Korfbal klub

Česká dorostenecká korfbalová extraliga byla loni extrémně vyrovnaná. Vždyť po základní části dělilo první a čtvrtý tým jen šest bodů. K podobnému scénáři se zatím schyluje i letos. Po nedělní dohrávce druhého kola se opět ukázalo, že porazit může každý každého.

Brno, které do Pardubic přijelo v oslabené sestavě, sice opět dvakrát vyhrálo a vyhouplo se do čela tabulky, od prohry však nebylo moc daleko. Jak domácí Náchod, tak i úřadující mistr České Budějovice Korfbal klub pěkně potrápily a moc nescházelo, aby ho obraly o body. Největší klub v republice však nájezdy zdatných soků ubránil a drží neporazitelnost.

Ze špatného startu se probraly České Budějovice, které v prvních dvou utkáních nastoupily jen v sedmi a obě je prohrály. Tentokrát do hry nasadily plný počet hráčů a znát byl zejména návrat minule absentujícího Rostislava Kortuse. Budějovice po prohře o dva koše s Brňany stejným rozdílem udolaly Náchod, který tak z domácího miniturnaje vyšel naprázdno.

Rostislav Kortus (hráč, České Budějovice): „Na druhé dva letošní zápasy jsme měli určitě silnější tým. Oba dva naše nedělní duely byly vyrovnané. Proti Brnu jsme trochu zaostávali v zakončení a to rozhodlo. S Náchodem jsme chvílemi vedli i o čtyři koše a utkání jsme kontrolovali. Jako obhájce titulu chceme pohár zase, určitě vyhrajeme. Stejně jako loni však bude soutěž hodně vyrovnaná.“

SK Plhov Náchod U19 - Brno, KK U19  8:13

Poločas: 4:5. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Jan Paďouk. Nejlepší střelci: Nováková Klárka 3, Martinec Mikuláš 2, Moc Jiří 2 - Drobníková Anna 3, Literová Anna 3, Čarvašová Veronika 3.

Brno, KK U19 - České Budějovice, KCC Sokol U19  16:14

Poločas: 6:4. Rozhodčí: Jan Paďouk, Pavel Minarčík. ŽK: Lorenz (Brno). Nejlepší střelci: Literová Anna 5, Kohl Jiří 4, Čarvašová Veronika 3 - Součková Lucie 5, Kortus Rostislav 4, Kortus Daniel 3.

SK Plhov Náchod U19 - České Budějovice, KCC Sokol U19  9:11

Poločas: 5:6. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Jan Paďouk. ŽK: Čierný. Nejlepší střelci: Nováková Klárka 3, Nováková Michaela 2, Šrůtová Lucie 2 - Součková Lucie 3.

Tabulka po 2. kole:

1.Brno, KK U19                                          4             4             0             0             66:45     8

2.Slovenský výběr U19                                4             3             0             1             66:48     6

3.Prostějov, SK RG U19                              4             3             0             1             56:41     6

4.SK Plhov Náchod U19                              4             1             1             2             59:51     3

5. Modří Sloni YMCA Znojmo U19                4             1             1             2             62:56     3

6. České Budějovice, KCC Sokol U19           4             1             0             3             40:56     2

7. Brno, KK Nový Lískovec U19                    4             0             0             4             33:85     0