Napoví příští kolo. První lize zatím vládne Kolín a rezerva Prostějova

Foto: VKC Kolín

Úvodní kola projel jako nůž máslem. Obhájci korfbalového prvoligového titulu z Kolína náramně vychází i vstup do letošní sezony. Po prvních dvou výhrách Vembloudi zvládli bez problémů i oba duely druhého kola a zatím vévodí tabulce druhé nejvyšší české soutěže. Pozadu však nezůstává ani Prostějov, jenž je jen o skóre druhý a zatím také letos nepoznal hořkost porážky. Hodně napoví už další kolo na začátku prosince, kdy se oba soupeři utkají ve vzájemném souboji.

MINITURNAJ V MORAVSKÉM KRUMLOVĚ (pořadatel Znojmo)

Domácí to na favorita zkusili, ten však ukázal kvalitu. V Moravském Krumlově drželo domácí béčko Znojma s Kolínem dlouho krok, postupně však přestávalo modrobílému obhájci titulu stačit. Kolín ke konci už na palubovce jasně vládl a odvezl si výhru 20:13. Podobně se Vembloudům vedlo i v regionálním derby s nedalekou Kutnou Horou, která dala dohromady seniorský výběr po dlouhé době. Na Kolín však tým v čele s dvojčaty Mensovými neměl a prohrál 10:23.

Nejvyrovnanější utkání miniturnaje se odehrálo mezi domácími a Kutnou Horou. Na palubovce se rozpoutala bitva, k vidění bylo hodně košů a navrch měli přece jen domácí korfbalisté. Ty střeleckým galapředstavením dotáhl k výhře 23:19 mladý Jan Toufar, jenž nasázel úctyhodných deset košů. Zřejmě mu svědčila spolupráce s matkou i otcem, kteří se s ním proháněli na palubovce. Stejný hráč pak prozatím s 29 koši vévodí střelecké tabulce.

 

Modří Sloni YMCA Znojmo "B" - Kolín, VKC  13:20

Poločas: 5:7. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Dominika Drábková. Nejlepší střelci: Toufar ml. Jan 5, Nguyen Patrik 3 - Novotný Jakub 4, Dvořák Filip 3, Literová Anna 3, Paďouková Tereza 3.

 

Kutná Hora, SK Respo - Kolín, VKC  10:23

Poločas: 6:10. Rozhodčí: Dominika Drábková, Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Čihák Tomáš 3, Němcová Tereza 2, Šťastný Jakub 2 - Dvořák Filip 6, Hasnédl Marek 5.

 

Modří Sloni YMCA Znojmo "B" - Kutná Hora, SK Respo  23:19

Poločas: 13:9. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Dominika Drábková. Nejlepší střelci: Toufar ml. Jan 10, Nguyen Patrik 6 - Mensová Anežka 6, Mensová Miloslava 6, Němcová Tereza 5.

Tereza Paďouková (hráčka, Kolín): „Start sezony se nám velmi povedl. Projevuje se, že se trenérského kormidla chopil Matěj Kubíček, který se nám snaží vštípit určitý systém. Už to není takový freestyle jako dřív. Na hřišti přemýšlíme trochu jinak a jsme sehranější. Naše silná stránka je vyrovnanost kádru. Nikdo nevyčuhuje, prosadit se může každý. Vážně jsme letos uvažovali i o extralize, nakonec jsme to však vzdali. Nemáme moc lidí a chybí nám dorost. Když by se zranilo pár lidí z kostry týmu, nemáme koho nasadit. Navíc korfbal bereme tak nějak víkendově, extraliga má jiné tempo.“

MINITURNAJ V PARDUBICÍCH (pořadatel Náchod)

Stejně jako si vedl Kolín na jihu Moravy, tak si počínala rezerva Náchodu v domácím miniturnaji v Pardubicích. Nejprve jasně přejela 24:6 brněnský Nový Lískovec, s Brnem B už měla o něco víc starostí. Většina napínavého duelu byla velmi vyrovnaná, o své výhře 23:14 rozhodli domácí až v poslední čtvrtině, kdy se jim začalo střelecky dařit a Brno naopak trochu vyklidilo pozice.

V Brněnském derby pak podle očekávání nedal Korfbal klub svému sousedovi z Nového Lískovce šanci a došel si pro triumf 21:11.

SK Plhov Náchod "B" - Brno, KK Nový Lískovec  24:6

Poločas: 19:2. Rozhodčí: Martin Uherka, Josef Valenta. Nejlepší střelci: Hornych Michal 5, Kolářová Denisa 4 - Pospíšilová Lenka 2.

 

Brno, KK Nový Lískovec - Brno, KK "B"  11:21

Poločas: 5:12. Rozhodčí: Josef Valenta, Martin Uherka. Nejlepší střelci: Pospíšilová Lenka 5 - Bušíková Zuzana 6, Cholava Tomáš 5.

 

SK Plhov Náchod "B" - Brno, KK "B"  23:14

Poločas: 10:9. Rozhodčí: Josef Valenta, Martin Uherka. Nejlepší střelci: Šmíd Filip 6 - Fridrich Ondřej 5, Bušíková Zuzana 4.

 

Filip Šmíd (hráč, Náchod B): „Jsme rádi, jak jsme oba zápasy zvládli. Na Lískovec jsme vlétli a dali poměrně dost košů. Postupně jsme se však přizpůsobili jejich stylu hry a moc se nám nechtělo běhat. Výhra mohla být klidně i vyšší. Proti Brnu šlo o vyrovnané utkání. Většinou jsme vedli o jeden nebo dva koše. Zlom nastal až v poslední čtvrtině, kdy nám to tam začalo padat a vypracovali jsme si rozhodující náskok. Letos máme seniorské áčko i béčko. Hráče máme rozčleněné, někdo však musí chodit i z extraligy, protože bychom to jinak neposkládali. Myslím, že nás čeká vyrovnaná sezona. Rozhodně se chceme porvat o první trojku.“

MINITURNAJ V PROSTĚJOVĚ

Domácí neměli problém, pravé drama přišlo na řadu až v zápase obou hostujících celků. Prostějovská rezerva na domácí palubovce nenechala nic náhodě a po výhrách 20:13 nad Táborem a 28:18 nad Wroclawí si připsala další čtyři body do tabulky. Prostějov zatím neztratil ani bod a nahání vedoucí Kolín. Střelecky se přitom zatím velmi daří mladému Vojtěchu Ošťádalovi, jenž v sobotu zaznamenal 14 košů a ve čtyřech duelech už dohromady 25.

Vyvrcholení, alespoň co se týče dramatičnosti, nabídlo poslední utkání mezi Táborem a Wroclawí. Poločas vyzněl pro oba soky stejně, v závěru se však z těsné výhry 22:21 radoval český tým, jenž zaznamenal první úspěch letošní sezony.

Prostějov, SK RG "B" - Tábor, KC SPŠS  20:13

Poločas: 13:4. Rozhodčí: Ivan Vávra, Marek Pospíšil. Nejlepší střelci: Lešanská Aneta 7, Ošťádal Vojtěch 5, Marek Michal 3 - Ziegler Tomáš  6, Dvořák Milan 3.

 

Prostějov, SK RG "B" - Sport Club Defenders Korfball Wrocław  28:18

Poločas: 15:11. Rozhodčí: Ivan Vávra, Marek Pospíšil. Nejlepší střelci: Ošťádal Vojtěch 9, Marek Michal 5 - Nowacki Kamil 8, Gryglewicz Marek 4.

 

Sport Club Defenders Korfball Wrocław - Tábor, KC SPŠS  21:22

Poločas: 14:14. Rozhodčí: Marek Pospíšil, Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Nowacki Kamil 8, Gryglewicz Marek 4, Sobkowiak Paweł 4 - Ziegler Tomáš  9, Horáková Pavla 5.

Aneta Lešanská (hráčka, Prostějov B): „S Táborem jsme si výhru pohlídali. Asi jsme zvítězili kvůli naší lepší fyzičce a dobrému pohybu. Máme v týmu mladé kluky a Tábor naopak má zkušené družstvo, jejich kluci si tedy s těmi našimi pěkně zaběhali...  Proti polskému soupeři se nám dařilo obdobně. Hodně jsme se trefovali do koše, takže jsme neměli s výhrou větší potíže. V béčku si rozhodně nejdeme jen tak zahrát. Když už nastoupíme, tak máme ty nejvyšší ambice. Zpočátku soutěže jsme však měli o něco lehčí los. Těžcí soupeři v podobě Kolína nebo náchodského béčka nás ještě čekají. Teprve poté se ukáže, jak na tom letos opravdu jsme.“

Tabulka po 2. kole:

1. Prostějov, SK RG "B"                                   4             4             0             0             81:43     8

2. Kolín, VKC                                                  4             4             0             0             84:48     8

3. SK Plhov Náchod "B"                                   4             3             0             1             77:48     6

4. Brno, KK "B"                                               4             3             0             1             72:60     6

5. Modří Sloni YMCA Znojmo "B"                      4             2             0             2             72:71     4

6. Kutná Hora, SK Respo                                 4             1             0             3             53:65     2

7. Tábor, KC SPŠS                                          4             1             0             3             57:81     2

8. Sport Club Defenders Korfball Wrocław          4             0             0             4             63:89     0

9. Brno, KK Nový Lískovec                               4             0             0             4             28:82     0


Komentáře

komentáře Disqus