Druhé kolo ČKE

Druhé kolo ČKE je na programu již tuto neděli 10.listopadu a bude se jednat o historickou událost, neboť poprvé se v nejvyšší české soutěži představí SK Plhov Náchod. Východočeský celek vstoupí do sezóny domácím zápasem proti obhájci titulu KCC Sokol České Budějovice, kterému se vstup do soutěže nevydařil, když jasně podlehl v prvním kole KK Brno. Zajímavostí tohoto zápasu je skutečnost, že soupeře povedou do zápasu dva poslední čeští reprezentační trenéři, když českobudějovičtí obhájci nastoupí pod taktovkou současného trenéra České republiky Ivo Kracíka, který v dresu a na lavičce KCC Sokol České Budějovice získal deset titulů Mistra ČR a na lavičce SK Plhov Náchod bude bývalý reprezentační trenér Radek Honzíček, který s VKC Kolín získal titulů pět. Zápas SK Plhov Náchod – KCC Sokol České Budějovice začíná v neděli 10. listopadu v 10:30 ve sportovní hale University Pardubice.

Ve druhém zápase se představí dvě družstva, které zvládla výtečně první kolo a jejich souboj bude bojem o průběžné první místo v tabulce ČKE. KK Brno bude hostit ambiciózní tým z Hané SK RG Prostějov, který v prvním kole jasně přehrál znojemské Modré slony. Pikantní bude i souboj nejlepších střelců České korfbalové extraligy, kterými jsou aktuálně právě dvě dámy – brněnská Štěpánka Jonáková se šesti koši a excelentní Renata Havlová, která v prvním zápase sezóny zaznamenala 9 košů a je nejlepší střelkyní celé soutěže. Zápas o čelo tabulky propukne 10.listopadu v brněnské hale Sokola Maloměřice v 17:20.