První soupeř českého týmu na Mistrovství Evropy U21

Dnes se naši juniorští reprezentanti utkají po slavnostním zahájení turnaje v 16:30 v prostějovské hale Reálného Gymnázia s družstvem Katalánska, které se na posledním evropském juniorském šampionátu umístilo hned za naší reprezentací na šestém místě, když je v rozhodujícím utkání naši předčili výrazně 26:18. Toto vítězství se však datuje již do roku 2014, kdy se evropský šampionát ve věkové kategorii do 21 let v nedaleké Olomouci.

Český reprezentační trenér Ivo Kracík bude chtít maximálně využít výhody domácího prostředí, ve kterém absolvoval intenzivní přípravu a bude se chtít promluvit do bojů o medaile. Ivo Kracík před zápase uvedl následující: "Jdeme do zápasu sebevědomě a chceme si připsat první body do tabulky. Celý víkend jsme se připravovali na rychlý korfbal plný dvojtaktů, který týmy z Pyrenejského poloostrova předvádějí, takže věřím, že se to v zapase ukáže. A hlavně, že naše lvíčata dotáhnou k vítězství fanoušci v hale."