Na úvod ligy starších žáků váleli loňští finalisté a Náchod

Navázali na loňskou úspěšnou sezonu. Do posledního finále nejvyšší soutěže starších žáků se probojovaly týmy Znojma a Prostějova a oba celky ukázaly sílu i v úvodním kole nového ročníku. Opanovaly oba své duely vždy proti domácím brněnským celkům, které tak z vlastní haly vyšly bodově naprázdno.

Ke stoprocentnímu Znojmu a Prostějovu se směle přidal i Náchod, který kraloval v domácím miniturnaji, když jasně přehrál Kolín a nakonec i Kutnou Horu.

MINITURNAJ V BRNĚ

Ze čtyř zápasů ani bod. Pro dva brněnské zástupce v lize starších žáků dopadlo úvodní domácí kolo katastrofálně, když ani jeden z týmů nestačil na Znojmo ani na Prostějov. Nutno podotknout, že oba vítězné celky patří k velkým favoritům celé soutěže.

Nejvyrovnanější utkání se odehrálo mezi domácím áčkem a Prostějovem, i v něm však mělo navrch hostující družstvo a nakonec celkem pohodlně zvítězilo o čtyři koše. Brňané po počátečním neúspěchu vyhlížejí brzký výjezd týmu do Nizozemska, který je může nakopnout k lepším výkonům.

Brno, KK U16 "B" - Prostějov, SK RG U16  5:12

Poločas: 3:8. Rozhodčí: Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Holík Lukáš 3 - Křížková Eliška 4, Buriánková Lenka 2.

Brno, KK U16 "A" - Prostějov, SK RG U16  13:17

Poločas: 6:10. Rozhodčí: Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Herbstová Zuzana 5 - Bartošová Vendula 5, Jankovič David 5.

Brno, KK U16 "B" - Modří Sloni YMCA Znojmo U16  2:35

Poločas: 0:13. Rozhodčí: Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Grygerová Nikola 1, Holík Lukáš 1 - Toufar Tomáš 9, Pavlíčková Jitka 8, Kočková Klára 7.

Brno, KK U16 "A" - Modří Sloni YMCA Znojmo U16 6:19

Poločas: 3:6. Rozhodčí: Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Drobníková Anna 3, Herbstová Zuzana 2 - Toufar Tomáš 8, Pavlíčková Jitka 6.

Lenka Toufarová (trenérka, Znojmo): „Minulý rok jsme vyhráli ve starších žácích a letos nasadíme po pauze také dorost. Chceme se stále posouvat. I starší žáci mají letos opět dobrý tým. Sice jsme oslabili o Patrika Křupala, který už za žáky nemůže hrát, ale i tak máme sílu. V létě jsme měli destidenní soustředění, máme výbornou partu a když tohle v týmu funguje, je to výborné. O síle letošních soupeřů toho zatím moc nevíme, pravděpodobně však opět bude silný Prostějov a také Brňané. O nováčkovi z Koblova vím jen to, že měli šikovné mladší žáky, což mohou přenést i mezi starší. My jsme sice v prvním kole oba týmy z Brna porazili jednoznačně, svěřencům však zdůrazňuji, že nemohou mít nos nahoře.“

Peter Bušík (trenér, Brno): „Nejblíž k bodům mělo naše Áčko proti Prostějovu, když prohrálo o čtyři koše. Ostatní zápasy byly jednoznačně v režii našich soupeřů. Béčko sbíralo cenné zkušenosti, které by mohlo využít proti slabším soupeřům. Věříme, že blížící se výjezd do Holandska našim starším žákům pomůže a po návratu ze země zaslíbené korfbalu začne bodová žeň.“

MINITURNAJ V NÁCHODĚ

V Náchodě se odehrál o mnoho vyrovnanější miniturnaj než v Brně. Vítězně z něj nakonec vyšel domácí tým, který přehrál Kolín i Kutnou Horu. Po jednom triumfu si pak připsal nováček soutěže z Koblova a také loňský otloukánek z Kolína, který nabral zkušenosti a letos se dočkal výhry už v prvním kole.

V nervózních úvodních duelech, ve kterých se hráči teprve sehrávají, byla nejméně úspěšná Kutná Hora, která relativně těsně ztratila obě utkání a prozatím s oběma brněnskými celky okupuje chvost tabulky.

Koblov.KK Sokol U16 - Kutná Hora, SK Respo U16  9:5

Poločas: 4:3. Rozhodčí: Denisa Kolářová, Jiří Moc. Nejlepší střelci: Vlček David 7 - Dabrowski Karol 3.

SK Plhov Náchod U16 - Kolín, VKC U16  22:6

Poločas: 11:2. Rozhodčí: Denisa Kolářová, Jiří Moc. Nejlepší střelci: Schmidtová Tereza 5, Štěpánová Jitka 5, Mikušová Barbora 4 - Vedral Štěpán 3, Jiroudková Markéta 2.

Kolín, VKC U16 - Koblov.KK Sokol U16  13:11

Poločas: 6:5. Rozhodčí: Denisa Kolářová, Jiří Moc. Nejlepší střelci: Vedral Štěpán 3 - Vlček David 4, Hák Tomáš 3.

SK Plhov Náchod U16 - Kutná Hora, SK Respo U16  18:14

Poločas: 11:6. Rozhodčí: Denisa Kolářová, Jiří Moc. Nejlepší střelci: Mikušová Barbora 4, Netolický Martin 4, Schmidtová Tereza 4, Vanclová Ema 4 - Dabrowski Karol 5, Smržová Vendula 4.

Michal Hák (trenér, Koblov): „Máme hodně mladý tým. Neklademe si žádné větší cíle, chceme zjistit, čeho všeho jsou naši hráči schopní. Na medaili to letos asi nebude... První zápasy nám ukázaly spousta chyb a také velké rezervy v naší hře. Náš vůdce týmu je kapitán David Vlček, jenž má největší zkušenosti s korfbalem. Myslím si, že trojice Brno, Prostějov a Znojmo jsou lehce odskočené a zbytek tabulky bude poměrně vyrovnaný.“

TABULKA PO 1. KOLE

1.            Modří Sloni YMCA Znojmo U16       2             2             0             0             54:8       4

2.            SK Plhov Náchod U16                    2             2             0             0             40:20     4

3.            Prostějov, SK RG U16                    2             2             0             0             29:18     4

4.            Koblov.KK Sokol U16                     2             1             0             1             20:18     2

5.            Kolín, VKC U16                             2             1             0             1             19:33     2

6.            Kutná Hora, SK Respo U16            2             0             0             2             19:27     0

7.            Brno, KK U16 "A"                          2             0             0             2             19:36     0

8.            Brno, KK U16 "B"                          2             0             0             2             7:47       0