IKF Europa Cup kvalifikace #04 - odehrané základní skupiny

Po odehrání základních skupin se vykrystalizovaly semifinálové dvojice, které si to zítra v časných ranních hodinách rozdají o postup do finále a zároveň i o postup na finálový turnaj Europa Cupu 2020, který se v lednu bude konat v Maďarsku. Český mistr KCC Sokol České Budějovice se po dnešním vítězství nad katalánským mistrem KC Barcelona postaví proti druhému nejlepšímu družstvu skupiny B, jímž je turecká Marmara University, která jen těsně podlehla SK Sokol Serock 13:14.

Dnešní odpolední zápas neporažených družstev skupiny A proti KC Barcelona začali lépe čeští mistři, když rychle vedli 1:0 a ještě 2:1, ale následně se jejich hry vloudilo mnoho chyb a střelecká nemohoucnost, a tak v poločase svítilo na ukazateli skóre hubených 4:5 v neprospěch českého družstva. Do druhé půle vstoupila obě družstva rychlými koši, když první tři útoky skončily košem a stav byl 5:7. Českobudějovičtí pak předvedli povedenou pasáž a třemi koši v řadě otočili průběh a dostali se do vedení 9:8. Vyrovnaný souboj pokračoval a dvoukošové vedení zajistit poprvé ve prospěch českého týmu jednoručnou střelou po doskoku Aldar Tsybyktarov – stav byl tak necelých pět minut před koncem zápasu 11:9. Následně se Vlastimil Krejčí velice zkušeně nechal faulovat při volném hodu a z nařízené penalty zvýšil na 12:9 a když dalekonosnou střelou Martin Jiřička přidal další koš, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. V poslední minutě pak vedení ještě navýšili Aldar Tsybyktarov a Petr Pešák a českobudějovičtí si tak připsali cenné vítězství 15:9.

Skupina A:

1. KCC Sokol ČB     3z.          46:20     9b.
  2. Barcelona KC      3z.          50:28     6b.
  3. FJEP Bonson      3z.          30:49     3b.
  4. Cardiff City          3z.          13:42     0b.

Skupina B:

1. KS Sokol Serock           3z.          52:30     9b.
  2. Marmara University       3z.          38:31     6b.
  3. KK SPU Nitra                3z.          24:44     3b.
  4. Edinburg Mavericks       3z.          31:40     0b.

Pořadí střelců po základních skupinách:

1. Kamil Musialinski             15košů
  2. Vlastimil Krejčí                 13košů