Středeční výsledky na MS 2019

Ve středu měla polovina družstev včetně česká reprezentace volno, které strávila výletem na safari stejně jako jejich předchůdci, kteří v roce 2001 byli v Pretorii na MS U23. Na programu byly dnes semifinálové zápasy ve druhé polovině konečného pořadí, které rozhodly o složení dvojic na pátek, kdy se tyto země utkají o konečné pořadí.

Výsledky ve skupině o 9.-12.místo

Polsko – Katalánsko 14:14 po GG 14:15

Anglie – Maďarsko 20:18

Výsledky ve skupině o 13.-16.místo

Irsko – Slovensko 14:18

Austrálie – Japonsko 21:13

Tyto dnešní výsledky tedy určují páteční program, ve kterém se bude rozhodovat o konečném pořadí na 9.-16.místě jedenáctého MS v historii.

Zápas o 9.místo Anglie – Katalánsko

Zápas o 11.místo Polsko – Maďarsko

Zápas o 13.místo Austrálie – Slovensko

Zápas o 15.místo Irsko – Japonsko

V tabulce střelců i po dnešku zůstává na čele sedmadvacetiletá čínská reprezentantka Jing Zhao, která však dnes měla volno a má tedy o zápas méně. Na další místa se však již posunuli střelci z týmů hrajících ve spodní polovině celkové pořadí, a to právě díky náskoku ve formě jednoho odehraného utkání navíc. Na průběžném druhém místě je tedy Charles Vogwill, který s i dnes připsal šest košů a na třetí místo poskočil Shay Conroy z Irska, který zaznamenal polovinu košů svého týmu – tedy 7 a byl nejlepším střelcem středečního programu.

Nejlepší střelci po šestém hracím dni:

• Jing Zhao (Čína) 31košů
  • Charles Vogwill (Anglie) 27košů