Další korfbalový turnaj v Blansku v závěru školního roku

V tomto týdnu se v Blansku uskutečnil již druhý korfbalový turnaj. Ve čtvrtek to bylo na ZŠ Dvorská.

Základní škola Dvorská byla vůbec první školou v okresu Blansko, kde se korfbal představil již v loňském roce. Ještě tehdy se o to postarala paní učitelka Růžičková, která mezitím korfbal dotáhla také do svého nového působiště na ZŠ Kunštát i do svého bydliště v Drnovicích u Lysic.

Na začátek sportovního dne se v tělocvičně ZŠ Dvorské předvedli žáci třech tříd nejmladších prvňáčků. Všichni si zkusili střelbu na koš, naučili se 4 hlavní korfbalový pravidla a také na každého došlo v samotném zápase. V krátkých desetiminutových zápasech se mezi sebou postupně zahráli žáci z 1.A, po nich následovala 1.B a nakonec i 1.C.

Prvním skutečným turnajem letošního sportovního dne na ZŠ Dvorská bylo zápolení druháků a třeťáků. Z druhého ročníku se přihlásila jedna třída a od třeťáků až 2 třídy. Největší kvalitu ukázala 3.A, která turnaj opanovala impozantním skóre 14:1. Druhé místo získala 3.B, která si v závěru turnaje poradila se svými mladšími soupeři z druhého ročníku.

Výsledky: 2.A 0:8 3.A, 3.A 6:1 3.B, 2.A 1:6 3.B.

Na řadu nakonec přišli i nejstarší žáci prvního stupně. Do turnaje se přihlásila 2 družstva čtvrťáků a jedno družstvo páťáků. Páťáci využili svojí věkovou výhodu a s oběma družstvy čtvrťáků si poradili bez větších problémů. Potvrdili tak svou roli favorita. Čtvrťáci si to tedy mezi sebou rozdali o 2. místo na turnaji. Zápas se přeléval z jedné strany na druhou a nakonec byly v závěru šťastnější děti ze 4.C.

Výsledky: 4.A 2:5 5.A, 4.C 2:7 5.A, 4.A 2:4 4.C.

V Blansku korfbal již zapustil své kořeny, 3 základní školy jsou již vybaveny korfbalovou výbavou, kromě ZŠ Dvorské i ZŠ Salmova a ZŠ Erbenova, kde se korfbal představil ještě jen tento duben. Kromě těchto škol se do projektu Školního korfbalu zapojily další 2 školy z okresu Blansko, kterými jsou již zmíněné ZŠ Kunštát a ZŠ Drnovice u Lysic.